Наукова періодика України Краєзнавство


Кучеренко М. 
"Ми жили на одному поверсі" Спогади Г. М . Шапран і В. С. Слупської про мешканців Дому Грушевських / М. Кучеренко // Краєзнавство. - 2016. - № 1-2. - С. 27-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kraeznavstvo_2016_1-2_4
Опубліковано записане 1998 р. на диктофон науковцями історико-меморіального музею Михайла Грушевського інтерв'ю з Шапран Галиною Марківною (1918 - 2000) і Слупською (дівоче прізвище Шамрай) Вікторією Сергіївною (1925 - 2006), які упродовж десятиліть мешкали на вулиці Паньківській № 9. Їх дитячі та юнацькі спогади про побачене і почуте в домі Грушевських є на сьогодні цінним історичним джерелом, що доповнює наші відомості про мешканців дому, зокрема, про самого Михайла Сергійовича, його дружину Марію Сильвестрівну, доньку Катерину, брата Олександра Сергійовича з дружиною Ольгою Олександрівною, сестру Ганну Сергіївну (в заміжжі Шамраєву, Шамрай) з її дітьми Сергієм та Ольгою, онукою Галею. Оповідачі пам'ятали і друзів родини, серед яких були також учні і співробітники Михайла Грушевського. Їх спогади допомагають наочніше уявити відносини між мешканцями дому, сам дух тогочасної сталінської епохи. Відредагований текст спогадів доповнюють численні коментарі і фотознімки, частина з яких публікується вперше.
  Повний текст PDF - 1.386 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кучеренко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кучеренко М. "Ми жили на одному поверсі" Спогади Г. М . Шапран і В. С. Слупської про мешканців Дому Грушевських / М. Кучеренко // Краєзнавство. - 2016. - № 1-2. - С. 27-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kraeznavstvo_2016_1-2_4.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського