Наукова періодика України Клінічна онкологія


Іванкова В. С. 
Променева терапія XXI століття / В. С. Іванкова, О. Ю. Столярова, Л. М. Барановська, Т. В. Хруленко, Т. В. Скоморохова, В. А. Пильнов // Клиническая онкология. - 2018. - Т. 8, № 2. - С. 111-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klinonk_2018_8_2_7
Онкологічні захворювання продовжують займати перші рядки в списку причин захворюваності і смертності, причому як в економічно розвинених країнах, так і в країнах, що розвиваються. За даними ВООЗ, кожен п'ятий із вмираючих на планеті гине саме від раку. За прогнозами, смертність від злоякісних новоутворень має загрозливу тенденцію до зростання і в 2020 р. може перевищити сумарну смертність від туберкульозу, малярії та ВІЛ-інфекції. Променева терапія є одним з основних методів лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями, причому застосовується практично при будь-якій стадії як компонент комбінованого, самостійного, комплексного, паліативного лікування. Крім того, при певних локалізаціях і стадіях захворювання променева терапія може бути альтернативою хірургічному лікуванню. В історичному плані використання іонізуючого випромінювання в медицині пройшло різні етапи, починаючи з відкриття В. Рентгеном Х-променів і застосування їх у хворих на рак молочної залози. Протягом XIX - XX століть розвивалася медична техніка, як для передпроменевої підготовки, так і безпосередньо для проведення променевої терапії. З початку 60-х років минулого століття на зміну рентгенотерапевтичній техніці прийшли дистанційні гамма-терапевтичні апарати, прискорювачі, створено рентгенівські та комп'ютерно-томографічні симулятори. Зараз це - прискорювальні комплекси з багатопелюстковими коліматорами, на яких можливе проведення конформного опромінення з модуляцією інтенсивності пучка випромінювання і візуальним контролем. Перераховані технічні засоби при відповідному виконанні програми гарантії якості променевої терапії дали можливість різко підвищити її ефективність.
  Повний текст PDF - 303.829 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іванкова В.
  • Столярова О.
  • Барановська Л.
  • Хруленко Т.
  • Скоморохова Т.
  • Пильнов В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іванкова В. С. Променева терапія XXI століття / В. С. Іванкова, О. Ю. Столярова, Л. М. Барановська, Т. В. Хруленко, Т. В. Скоморохова, В. А. Пильнов // Клиническая онкология. - 2018. - Т. 8, № 2. - С. 111-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klinonk_2018_8_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іванкова Валентина Степанівна (медичні науки)
  • Столярова Оксана Юріївна (медичні науки)
  • Барановська Лідія Михайлівна (медичні науки)
  • Хруленко Тетяна Валеріївна (медичні науки)
  • Скоморохова Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського