Наукова періодика України Клінічна онкологія


Коробко Є. В. 
Використання індукційної хіміотерапії в комплексному лікуванні хворих на рак ротової порожнини з урахуванням імуногістохімічних факторів / Є. В. Коробко, В. С. Процик // Клиническая онкология. - 2015. - № 4. - С. 33-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klinonk_2015_4_9
Проведено лікування хворих на плоскоклітинний рак ротової порожнини II - IV стадії з використанням індукційної хіміотерапії та променевої терапії до сумарної вогнищевої дози 60 Гр за розщепленою методикою. 68 пацієнтів першої групи отримували хіміотерапію за схемою TPF, а 75 учасників другої групи - PF. Проведено порівняння безпосередніх і віддалених результатів комбінованого та комплексного лікування залежно від обраної схеми поліхіміотерапії. Проаналізовано гематологічну токсичність застосовуваної хіміопроменевої терапії та її вплив на якість життя хворих. Проведено імуногістохімічне дослідження з визначенням рівнів експресії <$E beta>-тубуліну та <$E tau>-білка. Встановлено прогностичне значення цих імуногістохімічних маркерів щодо результатів терапії хворих на рак ротової порожнини з використанням таксанів.Вивчено актуальну проблему сучасної онкології - підвищення ефективності лікування хворих на плоскоклітинний рак ротової порожнини (РРП). Обстежено 143 хворих на РРП II - IV стадій та вивчено імуногістохімічні особливості пухлин (рівень експресії β-тубуліну та Շ-білка). Розроблено нову методику комбінованого лікування хворих на рак ротової порожнини, яка включає індукційну поліхіміотерапію за схемою TPF та променеву терапію до СВД 60 Гр за розщепленою методикою. Проведено комбіноване лікування 68-ми хворих за розробленою методикою, 75 хворих отримували ПХТ за схемою PF. Запропоновані схеми комбінованого лікування відрізнялись низькою гематологічною токсичністю. Введення таксанів до схем традиційного лікування виявило мінімальний вплив на якість життя хворих на РРП. Лікування хворих на РРП за розробленою методикою дозволило одержати кращі безпосередні та віддалені результати. Аналізом впливу рівнів експресії досліджуваних імуногістохімічних факторів виявлено, що включення таксанів у схему лікування хворих із низьким рівнем експресії β-тубуліну та Շ-білка з високою вірогідністю приводить до кращих безпосередніх та віддалених результатів. На основі отриманих даних розроблений алгоритм лікування хворих на плоскоклітинний РРП II - IV стадій.
  Повний текст PDF - 468.132 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коробко Є.
  • Процик В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коробко Є. В. Використання індукційної хіміотерапії в комплексному лікуванні хворих на рак ротової порожнини з урахуванням імуногістохімічних факторів / Є. В. Коробко, В. С. Процик // Клиническая онкология. - 2015. - № 4. - С. 33-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/klinonk_2015_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Коробко Євген Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського