Наукова періодика України Хімія, фізика та технологія поверхні


Коновалова В. В. 
Модифікування полівініліденфлуоридних мембран наночастинками магнетиту / В. В. Коновалова, І. С. Колесник, А. Ф. Бурбан, С. М. Царик // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - Т. 9, № 3. - С. 203-211. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/khphtp_2018_9_3_3
Зважаючи на хімічну стійкість та інертність полімера, полівініліденфлуоридні мембрани (ПВДФМ) широко використовуються у процесах концентрування, розділення та фракціонування речовин різної хімічної природи. Через гідрофобність поверхні дані мембрани найбільш схильні до забруднення, що суттєво знижує термін їхньої експлуатації. Мета роботи - розробка методики модифікування поверхні ПВДФМ водорозчинними полімерами, що містять аміногрупи: поліетиленіміном (ПЕІ) розгалуженої структури та поліаліламінгідрохлоридом (ПААГХ) лінійної структури. Перевагою та новизною даного методу є простота модифікації (в одну стадію) та використання дешевих і неагресивних реагентів. Прищеплений до поверхні мембран полімер використано як спейсер для іммобілізації наночастинок магнетиту. Магнітні наночастинки, закріплені на полімерному спейсері, у разі накладання зовнішнього магнітного поля створюють коливання в дифузійному примембранному шарі та викликають додаткову турбулізацію. Модифікацію мембран ПЕІ і ПААГХ підтверджено методом ІЧ-спектроскопії. Іммобілізацію наночастинок магнетиту на мембранах підтверджено методом сканувальної електронної мікроскопії. Поверхневі властивості модифікованих мембран досліджено за допомогою електрокінетичного аналізу. Показано, що прищеплення розгалуженого спейсера ПЕІ вдвічі збільшує дзета-потенціал поверхні мембран у порівнянні з лінійним. Транспортні властивості магнітоактивних мембран вивчено у процесі ультрафільтрації розчинів БСА. Досліджено залежність об'ємного потоку через мембрани від прикладеного тиску за різних концентрацій білка. Показано, що іммобілізація наночастинок магнетиту на мембрані та їх рух у примембранному шарі під впливом магнітного поля знижує ефект концентраційної поляризації.
  Повний текст PDF - 1.671 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Коновалова В.
  • Колесник І.
  • Бурбан А.
  • Царик С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Коновалова В. В. Модифікування полівініліденфлуоридних мембран наночастинками магнетиту / В. В. Коновалова, І. С. Колесник, А. Ф. Бурбан, С. М. Царик // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2018. - Т. 9, № 3. - С. 203-211. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/khphtp_2018_9_3_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Колесник Ірина Сергіївна (фізико-математичні науки)
  • Колесник Ірина Сергіївна (хімічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського