Наукова періодика України Клінічна та експериментальна патологія


Бичков М. А. 
Особливості вмісту пепсину у шлунковому соку у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу / М. А. Бичков // Клінічна та експериментальна патологія. - 2015. - Т. 14, № 2. - С. 27-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kep_2015_14_2_9
Слина відіграє важливу роль у забезпеченні ефективного хімічного кліренсу стравоходу. Тому важливим є вивчення вмісту окремих компонентів слини у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ). Перспективним є дослідження вмісту пепсину у слині як прямого маркера гастроезофагеального рефлюксу. Мета роботи - дослідити вміст пепсину у слині у хворих на ГЕРХ. Комплексно обстежено 18 пацієнтів з ГЕРХ. Для верифікації ГЕРХ усім пацієнтам проводили анкетування (для виявлення типових скарг) та ендоскопічне обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Проаналізовано зразки слини усіх хворих. Визначення пепсину проводили за В. П. Тином. Нормальні значення рівня пепсину в слині людини встановлено на 22-х практично здорових добровольцях. Встановлено, що середнє значення ранжованого ряду (СРР) пепсину слини у групі практично здорових добровольців склало 0,021 мг/мл, серед осіб з неерозивною ГЕРХ відповідний показник дорівнював 0,032 мг/мл, у пацієнтів з ерозивною формою захворювання рівень пепсину слини становив 0,087 мг/мл. Показано, що визначення вмісту пепсину у слині можна застосовувати як простий неінвазивний діагностичний маркер ГЕРХ зі специфічністю 85,7 % та чутливістю 61,1 %.
  Повний текст PDF - 212.256 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бичков М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бичков М. А. Особливості вмісту пепсину у шлунковому соку у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу / М. А. Бичков // Клінічна та експериментальна патологія. - 2015. - Т. 14, № 2. - С. 27-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kep_2015_14_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бичков Микола Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського