Наукова періодика України Клінічна та експериментальна патологія


Морар І. К. 
Роль внутрішньочеревної гіпертензії у розвитку печінково-ниркової дисфункції за гострого деструктивного панкреатиту в експерименті / І. К. Морар, В. Ю. Бодяка, Л. С. Андреєва, В. В. Шульгіна, В. Д. Делей // Клінічна та експериментальна патологія. - 2014. - Т. 13, № 4. - С. 82-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kep_2014_13_4_21
Незважаючи на розвиток сучасної хірургії, післяопераційна евентрація продовжує залишатися одним із найбільш небезпечних ускладнень, особливо у хворих на злоякісні новоутворення органів черевної порожнини (ЧП), де мають місце явища вторинного імунодефіциту, кахексії, анемії тощо. Одним із багатьох чинників, який безпосередньо призводить до виникнення післяопераційної евентрації, є гостре підвищення рівня внутрішньочеревного тиску, що досить часто має місце в онкологічних пацієнтів у ранньому післяопераційному періоді. Вивчення частоти розвитку післяопераційної евентрації, залежно від рівня внутрішньочеревного та абдомінального перфузійного тисків у хворих на онкологічну патологію органів ЧП, надасть змогу визначити роль останніх у розвитку даного післяопераційного ускладнення. Мета дослідження - вивчити частоту розвитку післяопераційної евентрації у хворих на злоякісні новоутворення органів ЧП, залежно від рівня внутрішньочеревного й абдомінального перфузійного тисків. Обстежено 122 прооперованих хворих на злоякісні новоутворення органів ЧП, яким виконано серединну лапаротомію. Залежно від середнього рівня ВЧТ пацієнтів було розподілено на 3 групи. До першої групи увійшли 57 (46,7 %) осіб, у яких середній рівень ВЧТ становив нижче 12 mmHg. До другої групи - 40 (32,8 %) осіб із середнім рівнем ВЧТ - 12 - 17 mmHg. До третьої групи - 25 (20,5 %) осіб, у яких середній рівень ВЧТ становив понад 18 mmHg. Залежно від середнього рівня АПТ першу групу склали 48 (39,3 %) осіб, у яких середній рівень АПТ становив понад 90 mmHg. Другу групу склали 43 (35,3 %) особи із середнім рівнем АПТ - 89 - 56 mmHg. Третю групу склали 31 (25,4 %), у яких середній рівень АПТ становив менше 55 mmHg. Одержані результати дослідження вказують на вірогідну різницю частоти розвитку післяопераційної евентрації у групах пацієнтів з вищим рівнем ВЧТ та відповідно нижчим рівнем АПТ (2-га та 3-тя дослідні групи). Це доводить певну залежність між рівнями ВЧТ, АПТ та частотою розвитку післяопераційної евентрації. Висновок: частота розвитку післяопераційної евентрації безпосередньо залежить від рівнів внутрішньочеревного та абдомінального перфузійного тисків у ранньому післяопераційному періоді, що надає змогу вважати останні одними із чинників розвитку даного ускладнення та маркерами його прогнозування.
  Повний текст PDF - 228.927 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Морар І.
  • Бодяка В.
  • Андреєва Л.
  • Шульгіна В.
  • Делей В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Морар І. К. Роль внутрішньочеревної гіпертензії у розвитку печінково-ниркової дисфункції за гострого деструктивного панкреатиту в експерименті / І. К. Морар, В. Ю. Бодяка, Л. С. Андреєва, В. В. Шульгіна, В. Д. Делей // Клінічна та експериментальна патологія. - 2014. - Т. 13, № 4. - С. 82-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kep_2014_13_4_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Морар Ігор Калинович (медичні науки)
  • Бодяка Володимир Юрійович (медичні науки)
  • Шульгіна Віра Вікторівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського