Наукова періодика України Clinical endocrinology and endocrine surgery


Діденко С. М. 
Ефективність гібридних артеріальних реконструкцій у хворих на цукровий діабет із критичною ішемією нижньої кінцівки / С. М. Діденко, М. В. Свиридов // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. - 2018. - № 3. - С. 15-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kee_2018_3_4
Актуальним напрямком судинної хірургії є впровадження нових ефективних методів хірургічного лікування багаторівневого стенотично-оклюзійного ураження периферійних артерій у хворих на цукровий діабет (ЦД), таких, як гібридні артеріальні реконструкції. Мета роботи - визначити показання до виконання гібридних артеріальних реконструкцій у хворих з ішемічною формою синдрому діабетичної стопи (ІФ СДС) та хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок (ХКІНК), проаналізувати їх ефективність. Проаналізовано результати хірургічного лікування 126 хворих на ІФ СДС, зумовленого оклюзією поверхневої стегнової артерії (ПСА) у поєднанні зі стенотично-оклюзійним ураженням артерій підколінно-гомілкового сегмента (ПГС) на тлі ХКІНК. До першої групи увійшли 65 пацієнтів (51,6 %), яким було виконано гібридну артеріальну реконструкцію: відновлення прохідності стегнового артеріального сегменту в поєднанні з балонною ангіопластикою артерій ПГС. До другої групи увійшов 61 пацієнт (48,4 %), яким було виконано відновлення прохідності стегнового артеріального сегмента без втручання на артеріях ПГС. У хворих першої групи за умови застосування методів гібридної хірургії первинна прохідність зони артеріальної реконструкції протягом періоду спостереження становила 90,8 %, частота збереження кінцівки - 95,4 %. У другій групі після виконання ізольованої реконструкції в стегновому артеріальному сегменті без втручання на артеріях ПГС протягом 12 міс у 34,4 % хворих розвинувся тромбоз із необхідністю виконання повторних операцій на артеріях, а у 18 % хворих виникла необхідність виконання високих ампутацій нижньої кінцівки. Відповідно, первинна прохідність зони стегнової реконструкції в другій групі становила 65,6 %, частота збереження кінцівки - 82 %. Висновки: у пацієнтів з ІФ СДС, зумовленого оклюзією ПСА у поєднанні зі стенотично-оклюзійним ураженням артерій ПГС на тлі ХКІНК, за оптимальним методом хірургічного лікування є гібридна реконструктивна операція. Застосування гібридної методики надало змогу протягом періоду спостереження зменшити частоту тромбозів зони артеріальної реконструкції після первинної операції в 3,7 рази, а частоту виконання високих ампутацій і в 3,9 разу у порівнянні з хворими, яким виконували лише відновлення прохідності ПСА.
  Повний текст PDF - 402.502 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Діденко С.
  • Свиридов М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Діденко С. М. Ефективність гібридних артеріальних реконструкцій у хворих на цукровий діабет із критичною ішемією нижньої кінцівки / С. М. Діденко, М. В. Свиридов // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. - 2018. - № 3. - С. 15-21. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kee_2018_3_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Діденко Сергій Миколайович (медичні науки)
  • Діденко Світлана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського