Наукова періодика України Clinical endocrinology and endocrine surgery


Ларин А. С. 
Коррекция срединного ятрогенного стеноза гортани в раннем послеоперационном периоде в тиреоидной хирургии / А. С. Ларин, В. А. Паламарчук, В. В. Войтенко // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. - 2018. - № 1. - С. 35-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kee_2018_1_6
Мета роботи - визначення тактики лікувальних заходів у хворих з прогресуючим серединним стенозом гортані в ранньому післяопераційному періоді в хірургії щитоподібної залози (ЩЗ). Проведено аналіз проявів серединного стенозу гортані у 17 пацієнтів. Розглянуто варіанти консервативного лікування у 10 пацієнтів і хірургічного лікування у 7 пацієнтів з неефективністю консервативної терапії та прогресуванням стенозу. Консервативну терапію застосували у 10 пацієнтів, у двох відзначалася позитивна динаміка з повним відновленням функцій гортані. Можливою причиною травми могло бути механічне некритичне пошкодження зворотного гортанного нерва (ЗГН) зі збереженням анатомічної цілісності або його електротравма. У п'яти пацієнтів було відзначено відновлення рухливості однієї голосової складки (ГС), контралатеральна ГС займала парамедіанне або латеральне положення. У трьох пацієнтів було виконано лікування ЛОР-спеціалістами: латерофіксацію, хордектомію. У підсумку, повне відновлення функцій гортані настало в 20 % випадків, голосова функція гортані не відновилася в повному обсязі в 70 %. За хірургічного лікування в одному випадку видимих пошкоджень ЗГН виявлено не було. Причиною розвитку серединного стенозу слід вважати підвищену електрочутливість. Процес відновлення тривав до 1 міс. У другому випадку було виявлено циркулярну травму обох ЗГН. Виконано зліва анастомоз ЗГН і ЗГН, праворуч - неселективну реінервацію анастомозом ansa cervicalis і ЗГН, але прогресуюча дихальна недостатність призвела до виконання латерофіксації ГС. Фонаторну функцію було втрачено. У шести пацієнтів було виявлено порушення цілісності одного ЗГН. Всім провели реінервацію гортані анастомозом ansa cervicalis і ЗГН. В результаті досягнуто поліпшення фонаторної функції гортані за відсутності або невиразної дихальної недостатності. Висновки: післяопераційний стеноз гортані - загрозливий стан. Ревізія показана, якщо немає достовірної інформації про цілісність ЗГН, за наявності ознак гострої денервації внутрішніх м'язів гортані. Неефективність консервативної терапії, дихальна недостатність - показання до проведення хірургічної ревізії та оцінки цілісності ЗГН. Неселективна реінервація ansa cervicalis і ЗГН досить ефективна у разі цілісності контрлательного ЗГН і практично повністю відновлює соціальну складову голосу. У випадку стенозу гортані в разі циркулярної травми обох ЗГН доцільна унілатеральна селективна реінервація заднього щиточерпакоподібного м'язу. Дана методика вимагає подальшого вивчення і вдосконалення.
  Повний текст PDF - 486.233 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ларин А.
  • Паламарчук В.
  • Войтенко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ларин А. С. Коррекция срединного ятрогенного стеноза гортани в раннем послеоперационном периоде в тиреоидной хирургии / А. С. Ларин, В. А. Паламарчук, В. В. Войтенко // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. - 2018. - № 1. - С. 35-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kee_2018_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського