Наукова періодика України Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія


Целуйко В. Й. 
Предикторна цінність ехокардіографічних показників щодо виникнення фібриляції передсердь у хворих з гострим коронарним синдромом / В. Й. Целуйко, Салем Ф. Бен, Н. А. Лопіна // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2019. - № 2. - С. 39-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2019_2_6
Мета роботи - визначити предикторну цінність ехокардіографічних показників щодо ризику розвитку фібриляції передсердь (ФП) у хворих із гострим коронарним синдромом (ГКС) протягом госпітального періоду захворювання. Обстежено 125 пацієнтів з ГКС, госпіталізованих у центр проведення перкутанних коронарних втручань протягом чотирьох років у період 2015 - 2018 рр., серед яких у 65 була ФП. Хворих розділено на групи відповідно до наявності у них ФП. У групу 1 було об'єднано хворих із ФП, із них пацієнти, в яких ФП уперше виникла протягом госпіталізації з приводу ГКС, становили підгрупу 1а (n = 41); хворі, у яких ФП спостерігалася до розвитку ГКС, становили підгрупу 1б (n = 24). До групи 2 увійшли хворі без ФП за даними анамнезу та протягом госпіталізації (n = 60). Хворі з ФП групи 1 мали статистично значуще більше значення кінцевосистолічного розміру лівого передсердя, ніж хворі групи 2 (p1-2 = 0,002). У хворих із ФП, що ускладнює перебіг ГКС, статистично значуще частіше реєстрували гостру серцеву недостатність вище I класу за Killip, порівняно з хворими групи 2 (p = 0,05), при меншому розмірі лівого передсердя порівняно з хворими із ФП, відомою до ГКС (p1а-1б = 0,005). Встановлено, що хворі групи 1 та підгрупи 1а мають статистично значуще менші значення фракції викиду лівого шлуночка (ФВЛШ) порівняно з пацієнтами групи 2 (p1-2 = 0,00039, p1а-2 = 0,00035). У хворих підгрупи 1а мітральна регургітація мала статистично значуще більші значення (p1а-2 = 0,008). У пацієнтів групи 1 та підгрупи 1а систолічний тиск у легеневій артерії (СТЛА) був статистично значуще вищим, ніж у пацієнтів групи 2 (p1-2 = 0,0005, p1а-2 = 0,013). Встановлено прямі кореляційні зв'язки між СТЛА та рівнями МВ-фракції креатинфосфокінази (R = 0,65; p = 0,04) і NT-proBNP (R = 0,70; p = 0,004) у пацієнтів з ГКС і ФП. Висновки: ФВЛШ має предикторну цінність щодо ризику розвитку ФП у хворих із ГКС. Оптимальне значення точки розподілу, зменшення від якого асоційоване з ризиком розвитку ФП у хворих із ГКС, для ФВЛШ дорівнює 50 %. Рівень СТЛА також має предикторну цінність щодо ризику розвитку ФП у хворих із ГКС. Оптимальне значення точки розподілу, перевищення якого асоційоване з ризиком розвитку ФП у хворих із ГКС, для СТЛА становить 35 мм рт. ст.
  Повний текст PDF - 663.679 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Целуйко В.
  • Бен С.
  • Лопіна Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Целуйко В. Й. Предикторна цінність ехокардіографічних показників щодо виникнення фібриляції передсердь у хворих з гострим коронарним синдромом / В. Й. Целуйко, Салем Ф. Бен, Н. А. Лопіна // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2019. - № 2. - С. 39-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2019_2_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Целуйко Віра Йосипівна (медичні науки)
  • Лопіна Наталія Андріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського