Наукова періодика України Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія


Іванів Ю. А. 
Ультразвукова діагностика і моніторинг тахіаритмій плода / Ю. А. Іванів, Н. В. Лозинська // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 4. - С. 12-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_4_4
Мета роботи - оцінити ефективність пренатальної ехокардіографії щодо виявлення, диференційної діагностики та моніторування стану плода з виявленими тахіаритміями. У період з квітня 1996 р. до липня 2016 р. обстежено 2073 вагітних і виявлено 213 (10,3 %) випадків аритмій плода. Пренатальну ехокардіографію проводили за загальним протоколом, результати кожного обстеження фіксували й архівували на електронному і паперовому носіях. Діагностовано 25 випадків тахіаритмій плода, що становить 11,7 % усіх випадків аритмій і 1,2 % усіх обстежень серця плода. У 5 (20 %) плодів тахіаритмія поєднувалася зі структурною патологією серця. Більшість (21) тахіаритмій плода діагностовано в III триместрі вагітності. Найчастішою тахіаритмією плода була ортодромна атріовентрикулярна тахікардія ріентрі - 14 (56 %) випадків. Жоден випадок із цієї групи не поєднувався зі структурною патологією серця плода, однак майже половина з них супроводжувалися гемодинамічними ускладненнями. Медикаментозне лікування в цій групі було ефективним. Фібриляція передсердь, друга за частотою аритмія в нашому дослідженні (4 (16 %) випадки) - прогностично небезпечна, в більшості спричиняла недостатність кровообігу плода та поєднувалася з природженою вадою серця або патологією міокарда. Медикаментозне лікування в цій групі менш ефективне і залежить від супутньої патології та терміну вагітності. Діагностовано 4 (16 %) випадки синусової тахікардії, яка у пренатальний період має доброякісний перебіг і не вимагає лікування, а прогноз вагітності визначається супутньою патологією плода. Один (4 %) випадок тріпотіння передсердь вимагав проведення термінових пологів через гемодинамічні ускладнення. У двох (8 %) плодів діагностовано ектопічну передсердну тахікардію. Ця аритмія малочутлива до медикаментозного лікування і може утримуватися після народження дитини. Висновки: тактика ведення вагітності, необхідність лікування та вибір дієвих антиаритмічних препаратів залежать від типу тахіаритмії. Пренатальна ехокардіографія забезпечує надійне моніторування стану плода та ефективності антиаритмічного лікування, а це визначає тактику ведення вагітності, допомагає планувати пологи та обумовлює лікарську тактику після народження дитини.
  Повний текст PDF - 724.14 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Іванів Ю.
  • Лозинська Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Іванів Ю. А. Ультразвукова діагностика і моніторинг тахіаритмій плода / Ю. А. Іванів, Н. В. Лозинська // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 4. - С. 12-19. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Іванів Юрій Андрійович (медичні науки)
  • Лозинська Наталія Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського