Наукова періодика України Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія


Лебідь І. Г. 
Гендерні та вікові розбіжності в дорослих з природженими вадами серця / І. Г. Лебідь // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 3. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_3_5
Мета роботи - проаналізувати вікові особливості та визначити вплив статевих відмінностей у оперованих і неоперованих дорослих з природженими вадами серця (ПВС) для формування стратегії надання кардіологічної допомоги, оцінки ризику кардіологічних та кардіохірургічних втручань. У системну базу даних ПВС у дорослих ретроспективно були відібрані всі послідовні пацієнти віком від 18 років з ПВС (n = 2044), які спостерігалися в Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України з квітня 2011 р. до грудня 2015 р. Було 1059 (52 %) чоловіків і 985 (48 %) жінок віком 18 - 88 років (у середньому (26,23 + -0,24) року). Більшість пацієнтів (n = 1837; 90 %) були віком менше 40 років. Аналіз проведено, розділивши хворих на дві групи: групу 1 (дорослі після кардіохірургічних втручань у віці понад 18 років - уперше чи повторно) та групу 2 (дорослі без жодного втручання після 18 років). Загальна смертність становила 0,34 %. Кількість обстежених дорослих з ПВС щорічно прогресивно зростала (з 121 у 2011 р. до 418 хворих у 2015 р.). У жінок з ПВС переважали аритмії в анамнезі (p << 0,05), серцева недостатність вище I функціонального класу за NYHA (p << 0,05), що потребувало частішого призначення медикаментозного лікування (p << 0,05). Чоловіки частіше курили (p << 0,05). У осіб жіночої статі статистично значуще переважали дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перегородки, відкрита артеріальна протока, у чоловіків - клапанні аортальні вади та коарктація аорти (p << 0,05). У жінок групи 1 кардіохірургічні втручання частіше проводили при дефекті міжпередсердної перегородки та частковому аномальному дренажі легеневих вен, у чоловіків групи 1 статистично значуще більше виконано втручань при тетраді Фалло порівняно з жінками. Висновки: вікова структура дорослих з ПВС характеризувалася переважанням пацієнтів віком менше 40 років, більшість з яких мали попередні кардіохірургічні втручання, при відсутності значних гендерних розбіжностей. Встановлено щорічне зростання загальної кількості пацієнтів з ПВС віком понад 18 років, а також кількості дорослих з ПВС віком понад 40 років.
  Повний текст PDF - 818.327 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лебідь І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лебідь І. Г. Гендерні та вікові розбіжності в дорослих з природженими вадами серця / І. Г. Лебідь // Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія. - 2017. - № 3. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/karx_2017_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лебідь Ігор Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського