Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Богачук М. Г. 
Застосування імуномодулятора мурамілпептидного рівня в комплексному лікуванні гнійно-запальних захворюваннях м’яких тканин на тлі цукрового діабету 2 типу / М. Г. Богачук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 3. - С. 21-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_3_6
Гіперглікемія, інсулінорезистентність і адаптивна гіперінсулінемія впливають на клітини імунної системи, сприяють розвитку метаболічної імунодепресії, формується стійке імунологічне порушення. Ступінь і глибина імунопатологічних змін залежать від тяжкості, тривалості хвороби і є прогностичним критерієм розвитку ускладнень за цукрового діабету (ЦД) 2-го типу. Наведено результати дослідження використання вітчизняного імуностимулятора мурамілпептидного рівня в комплексному лікуванні хірургічних ускладнень ЦД 2 типу, а саме - гнійно-запальних захворювань м'яких тканин. Мета дослідження - дослідження ефективності застосування вітчизняного імуномодулятора мурамілпептидного рівня (ліастен) в комплексному лікуванні хворих з гнійно-запальними захворюваннями м'яких тканин на тлі ЦД 2 типу. Аналіз проведено за результатами лікування 148 хворих, які склали основну (72 хворих) і контрольну (76 хворих) групи дослідження, що лікувались в гнійно-септичному відділенні МКЛ ШМД м. Вінниця в 2015 - 2018 рр. і корелювали за основними критеріями відбору. Наведено результати клініко-лабораторних досліджень крові. Під час дослідження кількісного складу лейкоцитів в групах дослідження визначено достовірну відмінність в абсолютній кількості лейкоцитів у контрольній і основній групах дослідження за час спостереження. За результатами визначено достовірне покращання клітинної ланки імунологічного статусу пацієнтів, а саме, збільшення динаміки зростання в абсолютній кількості лейкоцитів у основній групах дослідження за час спостереження у разі зменшення відсотку сегментоядерних нейтрофілів у лейкоцитарній формулі основної групи дослідження на 14,7 % щодо контрольних і достовірне підвищення кількості лімфоцитів на 13,8 %. Висновок: за результатами дослідження виявились зміни в клітинній ланці імунної системи, на які достовірно впливає локальне введення імуномодулятора мурамілпептидного рівня: збільшення динаміки зростання в абсолютній кількості лейкоцитів, зменшенні відсотку сегментоядерних нейтрофілів у лейкоцитарній формулі, зростання відсоткового вмісту лімфоцитів та лімфоцитарно-гранулецитарного індексу.
  Повний текст PDF - 364.911 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Богачук М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Богачук М. Г. Застосування імуномодулятора мурамілпептидного рівня в комплексному лікуванні гнійно-запальних захворюваннях м’яких тканин на тлі цукрового діабету 2 типу / М. Г. Богачук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 3. - С. 21-25. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_3_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського