Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Ожоган З. Р. 
Порівняльна оцінка стану гігієни ротової порожнини залежно від конструкції часткового знімного протеза / З. Р. Ожоган, М. М. Ясінський // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 3. - С. 6-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_3_3
Проведено порівняльний аналіз звичайних часткових знімних пластинкових протезів з бюгельними протезами та запропонованими авторами тимчасовим знімним пластинковим протезом для профілактики інфекційно-запальних процесів. Під час користування знімним протезом у слизовій оболонці протезного ложа виникають порушення гемодинаміки, зростання явищ тканинної гіпоксії та як наслідок, розвиток хронічного запального процесу, які залежать від виду конструкції та терміну користування нею. Зміна показників гігієнічних індексів у відповідь на новий подразнюючий чинник є якісним відображенням використаної конструкції. Мета роботи - визначити стан гігієни ротової порожнини пацієнтів, запротезованих удосконаленою ортопедичною конструкцією і стандартним частковим знімним пластинковим протезом. Обстежено 150 пацієнтів, з яких 150 хворих з дефектами зубних рядів віком від 18 до 68 років. Для визначення діагнозу застосовували класифікацію дефектів зубних рядів за Кеннеді, захворювань пародонта, запропоновану М. Ф. Данилевським. Як контроль для порівняльної оцінки взято 50 осіб такого ж віку без дефектів зубних рядів. Дослідження включало комплексний порівняльний аналіз характеру змін зубощелепної системи на різних стадіях розвитку патологічного процесу. Для визначення стану гігієни порожнини рота використали індекси Федорова - Володкіної та Green - Vermillion. Оцінку стану твердих тканин проводили за допомогою індексу КПВ. У пацієнтів запротезованих удосконаленим тимчасовим знімним протезом для профілактики інфекційно-запальних процесів визначили покращання гігієнічних показників в усі терміні спостереження після протезування. Висновок: згідно даних щодо інтенсивності карієсу, встановлено статистично вірогідне збільшення цього показника залежно від виду використаної конструкції, а саме в осіб контрольної групи встановлено інтенсивність карієсу на рівні <$E4,15~symbol С~0,052>, <$E4,06~symbol С~0,050> та <$E5,33~symbol С~0,057>. Відмічено статистично достовірне збільшення показників індексу Green - Vermillion між усіма групами, а саме від <$E0,95~symbol С~0,024>, <$E1,06~symbol С~0,038>, <$E1,17~symbol С~0,055> відповідно в осіб із давністю протезування 1 міс, 3 міс та 6 міс відповідно. Індексу Федорова - Володкіної в осіб 1 групи (запротезованих 6 міс тому) був на рівні <$E1,65~symbol С~0,034> та <$E1,78~symbol С~0,052>, що відповідає доброму значенню індексу, тоді як в осіб контрольної групи відповідний показник був на рівні <$E1,74~symbol С~0,048>, що відповідало задовільному значенню індексу.
  Повний текст PDF - 367.191 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ожоган З.
  • Ясінський М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ожоган З. Р. Порівняльна оцінка стану гігієни ротової порожнини залежно від конструкції часткового знімного протеза / З. Р. Ожоган, М. М. Ясінський // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 3. - С. 6-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_3_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ожоган Зіновій Романович (медичні науки)
  • Ожоган Зеновій Романович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського