Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Хіміч С. Д. 
Особливості скелетних пошкоджень у потерпілих з ожирінням при поєднаній травмі тіла / С. Д. Хіміч, О. М. Чемерис // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 132-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_2_27
На клінічному матеріалі, що базується на спостереженні за 107 пацієнтами з поєднаною травмою тіла, виявлено характерні особливості скелетних пошкоджень у потерпілих залежно від індексу маси тіла, оскільки специфічні фізіологічні процеси ожиріння формують підгрунтя для тяжчих пошкоджень внаслідок отриманої травми, зокрема скелетної, а також високих ступенів ризику розвитку ускладнень, часто аж до летальних наслідків. Дослідження проводили у два етапи, на I-му етапі було розподілено отримані скелетні пошкодження залежно від їх шокогенного впливу на організм на три категорії. До першої категорії відносили переломи кісток верхньої кінцівки, кісток гомілки і стопи (25; 23,4 %), до другої - переломи стегна (37; 34,6 %), до третьої - переломи кісток тазу (33; 30,8 %). На II-му етапі структурували одержані результати у клінічних групах пацієнтів. Останні засвідчили залежність тяжкості отриманих скелетних пошкоджень залежно від індексу маси тіла. Так, у потерпілих I-ої клінічної групи домінували переломи кісток верхньої кінцівки (11 потерпілих, що становило 10,3 %), а у 5 випадках (4,7 %) діагностували переломи кісток гомілки. Переломи стегна переважали у II-ій клінічній групі, а найменше їх було у пацієнтів з нормальною масою тіла. У хворих із II - III-ім ст. ожиріння (III-я клінічна група) переважала тяжка скелетна травма, зокрема перелом стегна діагностували у 9 (8,4 %), а перелом кісток тазу - у 18 (16,8 %) хворих. У процесі лікування першочергово проводили стабілізацію переломів стегна і кісток тазу апаратами зовнішньої фіксації, що надало змогу максимально швидко іммобілізувати пошкодження скелета. Згадані маніпуляції були невід'ємним компонентом у програмі диференційованого підходу під час надання допомоги у першому періоді травматичної хвороби, що створювало підгрунтя для успішного лікування таких хворих, а одержані результати показали взаємозв'язок між тяжкістю отриманих скелетних пошкоджень та значенням індексу маси тіла.
  Повний текст PDF - 275.648 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хіміч С.
  • Чемерис О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хіміч С. Д. Особливості скелетних пошкоджень у потерпілих з ожирінням при поєднаній травмі тіла / С. Д. Хіміч, О. М. Чемерис // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 132-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_2_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хіміч Сергій Дмитрович (медичні науки)
  • Чемерис Орест Мирославович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського