Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Кобза І. І. 
Оптимізація хірургічної тактики у пацієнтів з "синдромом лускунчика" / І. І. Кобза, І. Р. Нестеренко, В. Л. Нестеренко, Б. М. Гаврилів, О. П. Шнайдрук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 70-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_2_16
Мета дослідження - оптимізувати хірургічну тактику лікування варикоцеле, спричиненого "синдромом лускунчика". За період 1999 - 2019 рр. на базі Львівської обласної клінічної лікарні, Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, медичних центрів "ММ", "Сімекс-Соно", "Триомед", "Cedrus", "КоронаМед" (м. Львів) та медичного центру "Сімедгруп" (м. Івано-Франківськ) обстежено 146 пацієнтів (129 чоловіків і 17 жінок) з підозрою на "синдром лускунчика" (болі в лівій поперековій ділянці, гематурія, лівобічне варикоцеле у чоловіків та пудендальний варикоз у жінок). У 81 (55,4 %) пацієнта згідно з даними ультразвукової кольорової доплерографії підтверджено різний ступінь аорто-мезентеріальної компресії, у 15 з них - критичний стеноз лівої ниркової вени, 11 хворим з критичним стенозом проведено операцію реімплантації лівої ниркової вени. У всіх пацієнтів з критичним стенозом лівої ниркової вени відзначалась гематурія (макро чи мікро), біль у лівій половині живота, лівобічне варикоцеле (чоловіки) та лівобічний пудендальний варикоз (жінки), у частини пацієнтів - протеїнурія, анемія, еректильна дисфункція. Операцію реімплантації лівої ниркової вени виконували ізольовано, або у поєднанні з накладанням тестикуло-ілеакальних анастомозів (проксимальних, дистальних чи двонаправлених) залежно від типу рефлюксу за Coolsaet. У 3 пацієнтів реімплантацію лівої ниркової вени доповнювали накладанням тестикуло-ілеакального анастомозу, проксимального - за реносперматичного типу варикоцеле, дистального - за ілеосперматичного типу та двонаправленого - у разі змішаного типу. Ранній післяопераційний період перебігав без ускладнень, хворих було виписано на 7 - 9-ту добу. Усім хворим проведено УЗД-контроль місця реконструкції через 3 міс після операції: стенозу місця реконструкції не виявлено, патологічні рефлюкси по гонадній вені відсутні. Для аналізу віддалених результатів усіх хворих було запрошено на контрольний огляд. На огляд з'явились 8 пацієнтів. Встановлено, що у всіх пацієнтів відсутній рецидив варикоцеле. Під час проведення УЗД-контролю місця реконструкції у 4 пацієнтів стенозу місця реконструкції не виявлено, у 4-х пацієнтів виявлено некритичний стеноз місця реконструкції (до 50 %), проте венозний відтік по лівій нирковій вені не порушений, відсутній перепад пікових систолічних швидкостей у сегментах лівої ниркової вени. Патологічні рефлюкси по лівій гонадній вені не визначаються. Висновки: обов'язковим діагностичним етапом у пацієнтів з лівобічним варикоцеле має бути ультразвукова кольорова допплерографія з визначенням пікових систолічних швидкостей та діаметра лівої ниркової та гонадної вен, патологічних рефлюксів у них. Вибір методу хірургічного лікування має проводитись з урахуванням причини варикоцеле та доплерографічних характеристик ренокавального сегмента. Вираженість патоморфологічних змін органів малого тазу та їх наслідки доводить необхідність ліквідації флебогіпертензії у системі лівої ниркової та гонадної вен.
  Повний текст PDF - 564.028 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кобза І.
  • Нестеренко І.
  • Нестеренко В.
  • Гаврилів Б.
  • Шнайдрук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кобза І. І. Оптимізація хірургічної тактики у пацієнтів з "синдромом лускунчика" / І. І. Кобза, І. Р. Нестеренко, В. Л. Нестеренко, Б. М. Гаврилів, О. П. Шнайдрук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 2. - С. 70-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_2_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кобза Ігор Іванович (медичні науки)
  • Нестеренко Володимир Леонтійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського