Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Гошовська А. В. 
Показники гормонального стану плацентарного комплексу у жінок при багатоплідній вагітності / А. В. Гошовська, В. М. Гошовський, Х. В. Микуляк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 1. - С. 11-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_1_4
Багатоплідна вагітність (БПВ) на сьогодні трапляється значно частіше в 1,4 - 2,6 % випадків у сім'ях, де батьки з багатоплідної родини, при цьому вирішальну роль відіграє генотип матері. За останні 10 - 15 років значно підвищилася кількість безплідних пар, що призводить до застосування допоміжних репродуктивних технологій і зростання кількості БПВ. Поряд з цим БПВ асоціюється з підвищенням кількості ускладнень, що супроводжуються з раннього триместру гестації до пологів. Вагомими ускладненнями на різних термінах гестації у жінок цієї групи є: невиношування вагітності, плацентарна дисфункція, синдром фето-фетальної трансфузії (СФФТ), антенатальна загибель плодів, дискордантний ріст близнюків. Доведено кореляційний зв'язок між перебігом БПВ та динамікою рівня гормонів фетоплацентарного комплексу. Згідно з одержаними даними, у вагітних з БПВ рівень прогестерону знижувався на 80 % від вихідного рівня за одноплідної вагітності: це призводить до підвищення ризику передчасних пологів. Зміни показників прогестерону чи плацентарного лактогену хоч би на 10 % від показників норми за одноплідної вагітності слід розцінювати як розвиток плацентарної дисфункції. Моніторинг з ранніх термінів вагітності надасть змогу диференційно підходити до ведення вагітності, пологів, сприяючи зниженню перинатальної захворюваності та смертності у жінок з БПВ. Ретельне ведення таких вагітних, діагностика гормонального фону в антенатальному періоді запобігатиме розвитоку (передчасних пологів, анемії, гестози, затримки розвитку плодів). Рівень гормонпродукуючої функції фетоплацентарного комплексу за БПВ може слугувати діагностичним критерієм для поглибленого вивчення проблем антенатального догляду у разі БПВ, а також спрогнозувати розвиток гестаційних ускладнень під час вагітності та пологів.
  Повний текст PDF - 309.339 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гошовська А.
  • Гошовський В.
  • Микуляк Х.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гошовська А. В. Показники гормонального стану плацентарного комплексу у жінок при багатоплідній вагітності / А. В. Гошовська, В. М. Гошовський, Х. В. Микуляк // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 1. - С. 11-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_1_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гошовська Аліса Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського