Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Бабій І. В. 
Результати хірургічного лікування пахвинної грижі за методикою I. L. Lichtenstein з використанням різних типів імплантатів / І. В. Бабій, В. В. Власов, О. О. Підмурняк, А. Е. Гурніцький // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 1. - С. 57-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_1_11
Пластика пахвинної грижі за методом I. L. Lichtenstein в даний час набула широкого поширення в клініках США і Західної Європи і є "золотим стандартом". Проведено аналіз результатів хірургічного лікування 120 хворих на пахвинну грижу, яких прооперовано з використанням алопластики за методикою I. L. Lichtenstein з використанням "важких" сітчастих імплантатів prolene mesh фірми "Ethicon" та "легких" сітчастих імплантатів Ultrapro фірми "Ethicon" та Омега-2 ДП "Українська кольчуга". Пахвинна грижа за розмірами, згідно класифікації Європейського товариства герніологів (EHS), була pL2 у 39 (32,5 %) пацієнтів, pL3 - у 31 (25,8 %), pM2 - у 28 (23,3 %), pM3 - у 12 (10,0 %), pC2 - у 4 (3,3 %), rL2 - у 3 (2,5 %), rM2 - у 3 (2,5 %). Всіх пацієнтів прооперовано у плановому порядку. Одна група - 80 (66,7 %) осіб, прооперовано з використанням алопластики за методикою I. L. Lichtenstein з використанням "легких" сітчастих імплантатів Ultrapro фірми "Ethicon" та Омега-2 ДП "Українська кольчуга", а у інших 40 (33,3 %) - "важких" сітчастих імплантатів prolene mesh фірми "Ethicon". Під час аналізу частоти виникнення післяопераційних ускладнень достовірно спостерігали найбільшу їх частоту (20 %) у пацієнтів, яким було встановлено "важкий" імплантат (кутовий критерій Фішера <$Ep sup phi ~<<~0,01>) та за рахунок ускладнень, що пов'язані з подразненням нервів пахвинної ділянки 11,7 %: пахвинна невралгія 5 %, відчуття стороннього тіла 6,7 % (кутовий критерій Фішера <$Ep sup phi ~<<~0,05>). На першу добу в післяопераційний період інтенсивний больовий синдром мали тільки 3 хворих після алопластики за методом I. L. Lichtenstein з "важким" імплантатом згідно шкали VAS. Хворі після алопластики "важким" імплантатом за методикою I. L. Lichtenstein на сьому добу частіше мали больові відчуття.
  Повний текст PDF - 315.32 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бабій І.
  • Власов В.
  • Підмурняк О.
  • Гурніцький А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бабій І. В. Результати хірургічного лікування пахвинної грижі за методикою I. L. Lichtenstein з використанням різних типів імплантатів / І. В. Бабій, В. В. Власов, О. О. Підмурняк, А. Е. Гурніцький // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2019. - Т. 18, № 1. - С. 57-61. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2019_18_1_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бабій Ігор Володимирович (медичні науки)
  • Власов Василь Володимирович (1956–) (медичні науки)
  • Підмурняк Олександр Олексійович (медичні науки)
  • Підмурняк Олексій Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського