Конопліцький В. С. 
Структура перианальної ділянки в дітей з аноректальними вадами розвитку / В. С. Конопліцький, О. О. Лукіянець, С. О. Сокольник // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2018. - Т. 17, № 2. - С. 42-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2018_17_2_10
Мета дослідження - дослідити морфологічні чинники будови аборального відділу товстої кишки та промежини за аноректальних вадів розвитку (АВР) в дітей. У 10 пацієнтів (1 доба - 2,5 роки) з АВР проведено комплексне гістологічне дослідження міо- та нейроструктур аборальних фрагментів з прямої кишки, які видалені під час оперативного втручання, за виконання проктопластик з метою корекції уродженої патології аноректальної ділянки. До групи дослідження увійшли 2 пацієнти з безнорицевими формами вади, 7 хворих з норицями в сечостатеву систему та одна дитина з норицею на промежину. Мета дослідження - виявлення волоконець поперечно-посмугованого м'яза підшкірної частини зовнішнього анального сфінктера як одного з чинників його будови (наявності). Визначено, що структурні елементи будови перианальної ділянки та тазового дна в дітей з аноректальними вадами мають певні морфологічні особливості, а саме: шкіра та підшкірно-жирова клітковина в місці сталого розташування зовнішнього анального отвору в 80 % випадків не містила м'язових елементів поверхневої частини зовнішнього анального сфінктера; стінка апікальної частини прямої кишки характеризувалась гіпоплазією слизової оболонки та в більшості випадків м'язового шару з повнокров'ям їх судин та наявністю вегетативних міжм'язових гангліїв. Висновок: структурні елементи будови перианальної ділянки та тазового дна в дітей із АВР мають певні морфологічні особливості, а саме: шкіра та підшкірно-жирова клітковина в місці сталого розташування зовнішнього анального отвору у 80 % випадків не містила м'язових елементів поверхневої частини зовнішнього анального сфінктера; стінка апікальної частини прямої кишки характеризувалась гіпоплазією слизової оболонки та у більшості випадків м'язового шару з повнокров'ям їх судин та наявністю вегетативних міжм'язових гангліїв.
  Повний текст PDF - 1.51 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Конопліцький В.
  • Лукіянець О.
  • Сокольник С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Конопліцький В. С. Структура перианальної ділянки в дітей з аноректальними вадами розвитку / В. С. Конопліцький, О. О. Лукіянець, С. О. Сокольник // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2018. - Т. 17, № 2. - С. 42-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2018_17_2_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Конопліцький Віктор Сергійович (1962–) (медичні науки)
  • Лукіянець Олег Олександрович (медичні науки)
  • Сокольник Сергій Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського