Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Боднар О. Б. 
Використання гіалуронової кислоти в лікуванні cпайкової кишкової непрохідності у дітей / О. Б. Боднар, В. С. Хащук, Л. І. Ватаманеску, Г. Б. Боднар // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 3. - С. 6-9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_3_3
Мета роботи - дослідити можливості застосування гіалуронової кислоти в лікуванні спайок черевної порожнини в експерименті та у дітей. У роботі використано препарат гіалуронової кислоти вітчизняного походження - дефенсаль. Проведено серії експериментальних досліджень на 60 інфантильних безлінійних щурах, масою тіла 100 +- 20 мг. Тварин було розподілено на дві групи: I група - моделювання спайок черевної порожнини (25 щурів); II група - лікування спайкового процесу. У II групі щурів на 30-тю добу експерименту виконували розділення спайок. З метою лікування спайок проводили залиття в черевну порожнину розчину дефенсаль у кількості 8 мл (25 щурів). 10 щурів - група контролю. Декапітацію щурів проводили на 30-ту добу. Виконували забір ділянок термінального відділу клубової кишки (КК) з метою дослідження морфологічних змін стінки кишки та APUD-системи (системи нейрендокринної регуляції шлунково-кишкового тракту). Для виявлення секреторних гранул в цитоплазмі апудоцитів проведено аргірофільну (метод Гримеліуса) та аргентафінну (метод Массона в модифікації Гамперля) реакції. З діагнозом спайкова кишкова непрохідність (СКН) було прооперовано 84 дитини. Дітей було розподілено на 2 групи: I - без використання розчину дефенсаль (56 пацієнтів); II - з використанням розчину дефенсаль (28 пацієнтів). Терміни спостереження за дітьми від 1 до 4 років. У групі щурів з використанням дефенсалю спостерігали відсутність спайок у 42,86 % випадків та поодинокі спайки, що не деформують кишечник, виявлені у 42,86 %, множинні спайки, що не перешкоджають переміщенню хімуса та не деформують кишечник - 14,28 %. За моделювання спайок (I група) відзначали зменшення кількості апудоцитів і зниження їх функціональної активності, про що засвідчили розміри аргірофільних гранул. У II групі, за забарвлення досліджуваного матеріалу за Гримеліусом, у залозах слизової оболонки знайдено достатня кількість апудоцитів. У I групі (56 дітей), в першій рік після операції зі спайковим синдромом, звернулося 13 (23,21 %) дітей, у терміни до 4 років - 20 (35,71 %) пацієнтів. У II групі (28 дітей) зі спайковим синдромом (вдалося вилікувати консервативно) протягом 2,5 років післяопераційного періоду звернулося 2 (7,14 %) пацієнтів, що вказує на ефективність застосування препарату з метою лікуванні спайок черевної порожнини у дітей.
  Повний текст PDF - 485.478 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боднар О.
  • Хащук В.
  • Ватаманеску Л.
  • Боднар Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боднар О. Б. Використання гіалуронової кислоти в лікуванні cпайкової кишкової непрохідності у дітей / О. Б. Боднар, В. С. Хащук, Л. І. Ватаманеску, Г. Б. Боднар // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 3. - С. 6-9. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_3_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Боднар Олег Борисович (медичні науки)
  • Ватаманеску Лівій Іванович (медичні науки)
  • Боднар Ганна Борисівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського