Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Покотило В. Ю. 
Скануюча електронна мікроскопія серця білих щурів / В. Ю. Покотило, Л. Р. Матешук-Вацеба, І. І. Шніцар, С.В. Козлов, П. Б. Покотило // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_8
За допомогою методики скануючої електронної мікроскопії встановлено морфологічні особливості внутрішньої поверхні камер серця білих щурів за умов фізіологічної норми. Як матеріал для скануючої мікроскопії використали стінки правого і лівого передсердь та шлуночків з боку камер серця. Приготування препаратів здійснювали за загальновідомою методикою. Препарати вивчали і фотографували під мікроскопом FEI XL-30 SEM. Дослідження зразків проводилося у лабораторії Д. Врани, Інститут Люненфельда - Танненбаума та центрі Advanced Bioimaging Centre Маунт Сінай Госпіталі, Торонто. Встановлено, що внутрішня поверхня камер серця щура відрізняється за своїми морфологічними характеристиками залежно від їх приналежності до передсердь або шлуночків. Під час дослідження внутрішньої поверхні передсердь відмічено, що на поверхні ендотеліальних клітин наявні численні ниткоподібні утворення, так звані мікроворсинки. Також у просвіт камери серця виступають ламелоподібні утворення. Тому внутрішня поверхня передсердь має більш виражену рельєфність. У порожнинах правого та лівого шлуночків серця внутрішній рельєф сформований за рахунок численних м'язових трабекул і сухожилкових струн. Їх поверхня має вигляд "гофри" за рахунок складок, гребенеподібних випинів, сферичних утворень та заглибин. Одержані дані можуть слугувати морфологічним підгрунтям для проведення експериментальних досліджень з метою розробки методів профілактики та лікування уражень серця.
  Повний текст PDF - 595.459 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Покотило В.
 • Матешук-Вацеба Л.
 • Шніцар І.
 • Козлов С.
 • Покотило П.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Покотило В. Ю. Скануюча електронна мікроскопія серця білих щурів / В. Ю. Покотило, Л. Р. Матешук-Вацеба, І. І. Шніцар, С.В. Козлов, П. Б. Покотило // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_8.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Покотило Віра Юріївна (медичні науки)
 • Матешук-Вацеба Леся Ростиславівна (медичні науки)
 • Козлов Сергій Володимирович (медичні науки)
 • Покотило Петро Богданович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського