Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Шевченко О. О. 
Структурні ознаки дисфункції власних залоз слизової оболонки шлунка у хворих на хронічний алкогольний гепатит за даними електронної мікроскопїї / О. О. Шевченко, П. С. Назар, М. М. Левон, О. В. Зоренко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 17-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_5
Біоптати слизової оболонки шлунка (СОШ), які відібрані під час ендоскопічного дослідження у хворих з хронічним алкогольним гепатитом, досліджено за допомогою методу трансмісійної електронної мікроскопії. На ультраструктурному рівні у СОШ виявлено структурні ознаки порушення функції власних залоз. Більшість головних клітин зберігає свою будову, однак в них виявлено зниження чисельності зимогених гранул. В окремих головних та нечисленних пристінкових клітинах визначено структурні ознаки апоптозу. На дні власних залоз є малодиференційовані головні клітини із явищами мітозу. Ендокринні клітини не виявлено. Таким чином, у процесі дослідження виявлено, що в головних епітеліоцитах власних залоз визначаються менш руйнівні структурні зміни, що може засвідчити про їх більшу стійкість до дії подразника. Однак наявність апоптознозмінених головних клітин і невелика кількість малодиференційованих головних клітин можливо є структурними ознаками початку декомпенсації цієї клітинної популяції. Значні зміни структури пристінкових клітин є ознакою порушення синтезу хлористоводневої кислоти. Відсутність ендокринних клітин у власних залозах шлунка засвідчує про глибокі структурні порушення і дезорганізацію процесів власної гуморальної регуляції.
  Повний текст PDF - 662.735 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Шевченко О.
 • Назар П.
 • Левон М.
 • Зоренко О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Шевченко О. О. Структурні ознаки дисфункції власних залоз слизової оболонки шлунка у хворих на хронічний алкогольний гепатит за даними електронної мікроскопїї / О. О. Шевченко, П. С. Назар, М. М. Левон, О. В. Зоренко // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 17-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Шевченко Олена Олександрівна (медичні науки)
 • Левон Марія Михайлівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського