Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Кривко Ю. Я. 
Мікроструктурні зміни стінки ободової кишки за умов тривалого впливу опіоїду в експерименті / Ю. Я. Кривко, Н. І. Гресько // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_26
Особливе місце в структурі патології внутрішніх органів за опіоїдної наркоманії займають ураження органів травної системи. З метою визначення особливостей структури стінки ободової кишки (СОК), зумовлених введенням опіоїду (налбуфіну), проведено дослідження на 24 статевозрілих білих щурах-самцях віком 4,5 - 5,0 міс і масою тіла 180 - 220 г. Для гістологічного дослідження зрізи СОК фарбували гематоксиліном та еозином. Препарати вивчали за допомогою мікроскопа Leica DM 2500 та фотографували за допомогою камери Leica DFC 450 C. Встановили, що перші ознаки порушення структури СОК з'являються вже через 2 тиж перебігу експериментального впливу налбуфіну. Впродовж наступних 4 тиж наростають дистрофічно-запальні зміни в СОК і проявляються набряком та поліморфноклітинною інфільтрацією оболонок досліджуваного органу, збільшенням кількості змінених епітеліоцитів, судини гіперемовані, переповнені агрегованими еритроцитами, інколи містять нейтрофільні гранулоцити та лімфоцити. Це засвідчує, що 6-тижневе введення налбуфіну в експерименті призводить до дезорганізації мікроструктури та ангіоархітектоніки СОК.
  Повний текст PDF - 662.548 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Кривко Ю.
 • Гресько Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кривко Ю. Я. Мікроструктурні зміни стінки ободової кишки за умов тривалого впливу опіоїду в експерименті / Ю. Я. Кривко, Н. І. Гресько // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_26.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кривко Юрій Ярославович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського