Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Копчук Т. Г. 
Вплив мексидолу на морфофункціональний стан нирок за умов розвитку першої стадії гарячки / Т. Г. Копчук, С. П. Мельничук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_15
У дослідах на 36 білих нелінійних щурах-самцях масою 0,16 - 0,20 кг у разі гіпонатрієвого режиму харчування за умов моделювання асептичної гарячки вивчено патогенез структурно-функціонального стану нирок в динаміці розвитку гарячки на тлі введення пірогеналу в дозі 25 мкг/кг. Виявлено зниження клубочкової фільтрації, проксимальної реабсорбції іонів натрію, зростання екскреції білка, вакуольну дистрофію епітелія проксимальних канальців та дрібновогнищевий характер змін властивостей білків зі зміщенням забарвлення до червоного кольору в першу стадію гарячки, що відображує напругу компенсаційних реакцій організму, спрямованих на забезпечення підйому температури в першу стадію гарячки за рахунок збільшення процесів теплопродукції і обмеження тепловіддачі. Показано суттєвий захисний вплив мексидолу в першу стадію гарячки на структурно-функціональний стан нирок.
  Повний текст PDF - 580.994 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Копчук Т.
 • Мельничук С.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Копчук Т. Г. Вплив мексидолу на морфофункціональний стан нирок за умов розвитку першої стадії гарячки / Т. Г. Копчук, С. П. Мельничук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 59-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_15.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Копчук Тамара Григорівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського