Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Пенішкевич Я. І. 
Інтенсивність деградації низькомолекулярних білків у волозі передньої камери ока при проникному пораненні рогівки, райдужки і кришталика в експерименті: вплив простагландинів та інгібіторів синтезу ейкозаноїдів / Я. І. Пенішкевич, В. І. Ушаков, О. П. Кучук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 38-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_10
З метою вивчення впливу простагландинів, а також інгібіторів їх синтезу на протеолітичний лізис низькомолекулярних білків у волозі передньої камери ока у випадку проникного поранення війчастого тіла проведено дослідження на 40-ка очах 40-ка кроликів породи Шиншила. Показано, що у разі проникної травми війчастого тіла інтенсивність лізису низькомолекулярних білків не змінюється, проте колагеназна активність вологи передньої камери ока зростає впродовж всього періоду експерименту. Встазменшують ступінь деградації низькомолекулярних білків, іновлено, що простагландини (PG) E1 і <$Eroman F sub {2 alpha }> простагландин E2 підвищує інтенсивність лізису азоальбуміну за умов зниження інтенсивності протеолітичного розпаду колагену, а парацетамол, диклофенак і дексаметазон зменшують протеоліз низькомолекулярних білків, але суттєво підвищують колагеназну активність вологи передньої камери ока у кроликів з травмою війчастого тіла.Мета роботи - дослідити вплив простагландинів, а також інгібіторів їх синтезу на протеолітичну активність вологи передньої камери ока за проникного поранення рогівки, райдужки і кришталика в експерименті. Досліди проведено на 40 очах 40 кролів породи Шиншила. Показано, що у разі проникної травми рогівки, райдужки і кришталика інтенсивність лізису низькомолекулярних білків не змінюється, проте колагеназна активність вологи передньої камери ока зростає впродовж усього періоду експерименту. Встановлено, що простагландини (PG) E1 і <$Eroman E sub 2 alpha> зменшують ступінь деградації низькомолекулярних білків, простагландин E2 підвищує інтенсивність лізису азоказеїну за умов зниження інтенсивності протеолітичного розпаду колагену, а парацетамол, диклофенак і дсксамстазон зменшують протеоліз низькомолекулярних білків, але суттєво підвищують колагеназну активність вологи передньої камери ока у кролів з травмою рогівки, райдужки і криштатика. Диференційований вибір лікувальних засобів запобігає надмірній фібротизації тканин ока.
  Повний текст PDF - 499.376 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пенішкевич Я.
  • Ушаков В.
  • Кучук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пенішкевич Я. І. Інтенсивність деградації низькомолекулярних білків у волозі передньої камери ока при проникному пораненні рогівки, райдужки і кришталика в експерименті: вплив простагландинів та інгібіторів синтезу ейкозаноїдів / Я. І. Пенішкевич, В. І. Ушаков, О. П. Кучук // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2017. - Т. 16, № 1. - С. 38-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2017_16_1_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пенішкевич Ярослав Іванович (медичні науки)
  • Кучук Олег Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського