Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Вовк О. Ю. 
Индивидуальная анатомическая изменчивость венозно-ликворных взаимоотношений головного мозга человека / О. Ю. Вовк, Ю. В. Богуславский // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 3. - С. 41-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_3_13
Одержано дані з 40 препаратів венозно-лікворної системи головного мозку людей зрілого віку. Кожен препарат підлягав морфометричному аналізу з встановленням цілого ряду показників. Попередньо, в кожному випадку, проводилось обчислення головного (черепного) індексу, що надало змогу визначити конституційний тип будови голови. Встановлено, що поздовжні параметри голови, порожнини черепа і бічних шлуночків зазвичай переважають у представників чоловічої та жіночої статей, що мають доліхоцефалічну форму (довгоголових людей). За цих умов, незалежно від статі, спостерігається характерна тенденція поступового збільшення ширини голови, порожнини черепа і бічних шлуночків від доліхо- до брахіцефалів. У той же час, показники висоти голови і порожнини черепа поступово збільшуються від доліхо- до брахіцефалів за рахунок переважання у останніх поперечних розмірів і загального об'єму головного мозку.
  Повний текст PDF - 347.624 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Вовк О.
 • Богуславский Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Вовк О. Ю. Индивидуальная анатомическая изменчивость венозно-ликворных взаимоотношений головного мозга человека / О. Ю. Вовк, Ю. В. Богуславский // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 3. - С. 41-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_3_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Вовк Олег Юрійович (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського