Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Плаксивий О. Г. 
Варіант клінічного перебігу остеоми лобової пазухи поєднано з піоцеле решітчастого лабіринту / О. Г. Плаксивий, О. М. Слободян, І. В. Калуцький, О. О. Мазур // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 2. - С. 104-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_2_29
Остеома - це доброякісна пухлина, що росте з кісткової тканини, частіше локалізується в лобових пазухах (до 70 % випадків), характеризується повільним ростом і в її розвитку виділяють 2 періоди - латентний і явний, в якому і розвиваються симптоми, з приводу яких хворий звертається до офтальмолога, невропатолога, отоларинголога. Діагноз встановлюють на підставі клінічної картини і даних рентгенологічного дослідження (остеома на рентгенограмі має вигляд інтенсивного осередка затемнення) та комп'ютерної томографії, за яких встановлюється правильний діагноз, а також визначаються її розміри, топографоанатомічні співвідношення з суміжними ділянками, а також структури остеом для розв'язання питання хірургічного втручання і плану самої операції. Інколи зустрічається поєднання гігантських остеом приносових пазух з мукоцеле решітчастого лабіринту з вираженою клінічною картиною, з орбітальними ускладненнями, які спостерігали у даному клінічному випадку і що потребувало ургентного оперативного втручання.Остеома - доброякісна пухлина, із кісткової тканини, найчастіше локалізується в лобових пазухах (до 70 % випадків), рідше в решітчастому лабіринті (22 %), характеризується повільним ростом. В її розвитку виділяють 2 періоди - латентний і явний, в якому розвиваються симптоми, з приводу яких хворий звертається до офтальмолога, невропатолога, отоларинголога. Діагноз встановлюють на підставі клінічної картини і даних рентгенологічного дослідження (остеома на рентгенограмі має вигляд інтенсивного осередка затемнення) та комп'ютерної томографії, які підтверджують правильний діагноз, а також визначають її розміри, топографоанатомічні співвідношення з суміжними ділянками, а також структуру остеом для розв'язання питання хірургічного втручання і плану оперативного втручання. Інколи зустрічається поєднання гігантських остеом приносових пазух з хронічним поліпозним синуїтом з вираженою клінічною картиною, що потребує оперативного втручання.
  Повний текст PDF - 442.513 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Плаксивий О.
 • Слободян О.
 • Калуцький І.
 • Мазур О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Плаксивий О. Г. Варіант клінічного перебігу остеоми лобової пазухи поєднано з піоцеле решітчастого лабіринту / О. Г. Плаксивий, О. М. Слободян, І. В. Калуцький, О. О. Мазур // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 2. - С. 104-106. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_2_29.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Плаксивий Олександр Григорович (медичні науки)
 • Слободян Олександр Миколайович (медичні науки)
 • Калуцький Ігор В'ячеславович (медичні науки)
 • Мазур Ольга Олександрівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського