Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Монастирський В. М. 
Показники клітинного циклу клітин кіркової речовини єдиної нирки після контрлатеральної нефректомії / В. М. Монастирський // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 2. - С. 42-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_2_13
В експерименті на щурах за допомогою методу проточної ДНК-цитометрії вивчено динаміку показників клітинного циклу та фрагментації ДНК клітин кіркової речовини єдиної нирки, що залишилася після нефректомії у щурів. Встановлено підвищення активності проліферації та оновлення в найближчому післяопераційному періоді після нефректомії, що пояснює зростання маси та об'єму нирки. Гіпертрофія єдиної нирки щурів після однобічної нефректомії супроводжується активацією апоптозу в тканині нирки, що виявляється у збільшенні ДНК-фрагментації в нирковій тканині єдиної нирки експериментальних тварин. Пік цієї активації спостерігався на 7 добу після нефректомії. Це вказує на активацію апоптозу за умов посиленої проліферації.
  Повний текст PDF - 352.009 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Монастирський В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Монастирський В. М. Показники клітинного циклу клітин кіркової речовини єдиної нирки після контрлатеральної нефректомії / В. М. Монастирський // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2016. - Т. 15, № 2. - С. 42-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2016_15_2_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Монастирський Володимир Миколайович (1978–) (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського