Наукова періодика України Клінічна анатомія та оперативна хірургія


Стець М. М. 
Роль перитонеального діалізу в оптимізації якості життя у хворих з ускладненим перебігом цукрового діабету та термінальною нирковою недостатністю / М. М. Стець // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2013. - Т. 12, № 4. - С. 54-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2013_12_4_13
Мета дослідження - комплексна оцінка клініко-лабораторних результатів після імплантації катетера Тенхкоффа у хворих з термінальною нирковою недостатністю на тлі перенесеного гломеру-лонефриту, що одержують хронічний амбулаторний перитонеальний діаліз. У хворих після імплантації катетера Тенкхоффа ранній післяопераційний період перебігає задовільно. У 5,3 % хворих в перші години після операції виникає кровотеча з рани, що вимагає додаткового прошивання країв рани за асептичних умов перев'язувального кабінету. Вказане ускладнення в обох випадках було розцінено як прояви розладів системи гемостазу на тлі основної патології. Прояви уремічного перитоніту в післяопераційному періоді виявлялися в 2,6 % внаслідок порушення самим пацієнтом режиму та умов асептики. Ознаки перитоніту при цьому зникли на третю добу на тлі антибактеріальної терапії з використанням цефалоспоринів III покоління, показань до хірургічного лікування в подальшому не встановлено не було. Інших післяопераційних ускладнень виявлено не було. Косметичний ефект після операції всіма пацієнтами був розцінений як "добрий". За результатами аналізу показників якості життя у прооперованих хворих виявлено, що всіх хворих з перитонеальним діалізом у порівнянні з хворими на гемодіалізі показники якості життя за обраними опитувачами виявилися вірогідно (p << 0,05) вище за шкалами емоційного функціонування: (<$E42,8~symbol С~11,2> проти <$E22,1~symbol С~9,2> балів), соціального функціонування (<$E47,0~symbol С~10,1> проти <$E34,7~symbol С~9,9> балів), обтяженості захворюванням (<$E35,7~symbol С~11,2> проти <$E16,4~symbol С~8,9> балів). Показники якості життя корелювали з терміном лікування та віком хворих, однак майже не залежали від виду замісної ниркової терапії. Під час вивчення ступеня проявів енцефалопатії у хворих встановлеНо позитивну динаміку після початку перитонеального діалізу у 55,3 %, що прямо корелювало з досліджуваними показниками елімінації шлаків.
  Повний текст PDF - 311.82 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Стець М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Стець М. М. Роль перитонеального діалізу в оптимізації якості життя у хворих з ускладненим перебігом цукрового діабету та термінальною нирковою недостатністю / М. М. Стець // Клінічна анатомія та оперативна хірургія. - 2013. - Т. 12, № 4. - С. 54-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/kaoch_2013_12_4_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Стець Микола Мирославович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського