Наукова періодика України Journal of Nano- and Electronic Physics


Bezdidko O. V. 
Formation of Ordered Magnetic Nanoparticles Arrays Using Various Obtaining Techniques / O. V. Bezdidko, O. V. Cheshko, D. M. Kostiuk, S. I. Protsenko // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 3. - С. 03037-1-03037-5. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnep_2019_11_3_39
Здійснено порівняння одержаних одно- і багатошарових упорядкованих масивів магнітних наночастинок Fe3O4, NiFe2O4 та CoFe2O4, одержаних за допомогою методів капання, Ленгмюра - Блоджет і спін-коатиніу. Показано їх структуру, морфологію поверхні, можливість використання у функціональних елементах гнучкої електроніки. Для дослідження структури одержаних шарів з НЧ автори використовували методи просвічуючої і скануючої електронної мікроскопії, а також атомно-силову мікроскопію. Формування провідної матриці зверху масиву НЧ відбувалося за рахунок термічного випаровування Cu або у вакуумній камері за залишкового тиску атмосфери 10<^>-3 - 10<^>-4 Па. Без відпалу розмір наночастинок занадто малий, і вони знаходяться в суперпарамагнітному стані. У випадку NiFe2O4 відпал за температури 1100 К призводить до утворення декількох фаз (Fe, Ni, FeNi3), тоді як НЧ Fe3O4 стають наночастинками Fe. Встановлено, що після високотемпературного відпалу за 1100 К спостерігаються сліди оксидів <$Ealpha - roman {Fe sub 2 O sub 3 }>, що вказує на утворення тонкої оксидної оболонки на поверхні однофазних частинок. Безпосередня термічна обробка призводить до збільшення НЧ, що забезпечує збільшення кількості магнітного матеріалу в окремій частинці і, як наслідок, збільшення їх магнітного моменту. Метод Ленгмюра - Блоджет показав кращу ефективність для формування ідеально впорядкованих моно- і мультишарів. Однак цей метод є найбільш складним у використанні, малопродуктивним і нездійсненним для виробництва у промислових масштабах. У той же час метод капання показав свою ефективність, коли ідеальний моношар не є необхідністю. Максимальне значення магнітоопору, яке було одержано в матриці Ag, становить 12 %.
  Повний текст PDF - 386.23 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Bezdidko O.
  • Cheshko O.
  • Kostiuk D.
  • Protsenko S.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Bezdidko O. V. Formation of Ordered Magnetic Nanoparticles Arrays Using Various Obtaining Techniques / O. V. Bezdidko, O. V. Cheshko, D. M. Kostiuk, S. I. Protsenko // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 3. - С. 03037-1-03037-5. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnep_2019_11_3_39.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського