Наукова періодика України Journal of Nano- and Electronic Physics


Lukavenko I. M. 
Effect of Ultrasound Radiation on Biological Tissues: Physical Bases and Technological Principles / I. M. Lukavenko, V. V. Andryushchenko, O. V. Yazykov // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 3. - С. 03008-1-03008-4. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnep_2019_11_3_10
Розглянуто сучасні методи, які засновані на дії різних видів випромінювання на біологічні тканини. Ультразвукове, так як і лазерне, випромінювання широко застосовується в медицині для лікувальних цілей, в діагностиці та хірургічній практиці. Авторами проведено аналіз фізичних основ і конструктивно-технологічних принципів роботи ультразвукових медичних інструментів, у тому числі ультразвукових скальпелів. Концентрація ультразвукового пучка інтенсивністю в сотні Вт/см<^>2 на малій ділянці досягається шляхом фокусування коливальної енергії. Використання ультразвукових хвиль в хірургії uрунтується на двох принципах: на застосуванні властивості інтенсивних ультразвукових хвиль проникати в глибину живих тканин без їх пошкодження та на впливі на об'єкт спеціальним хірургічним інструментом, який випромінює ультразвукові коливання з частотою від 20 до 70 кГц. Показано, що ультразвуковий скальпель "Harmonic" здатний виробляти три типи впливу: кавітацію, коаптацію/коагуляцію і перетин. Кавітація зумовлена утворенням пухирців газу за температури тіла за рахунок швидкої зміни обсягу тканин і внутрішньоклітинних рідин під дією вібрації. Коаптація зумовлена тим фактом, що під дією тиску і ультразвуку в тканинах відбувається фрагментація білків, яка викликає адгезію молекул колагену пза низької температури від 37 до <$E63~symbol Р roman C>. Коагуляція - це процес денатурації білків за температурм до <$E150~symbol Р roman C>. За високочастотної вібрації відбувається швидке перерозтягнення тканин, які легко перетинаються медичним інструментом. Установлено, що за робочої частоти ультразвукового скальпеля "Harmonic" 55 kHz вплив на м'які тканини відбувається з постійною швидкістю <$EV~symbol @~0,85> мм/с.
  Повний текст PDF - 342.96 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Lukavenko I.
  • Andryushchenko V.
  • Yazykov O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Lukavenko I. M. Effect of Ultrasound Radiation on Biological Tissues: Physical Bases and Technological Principles / I. M. Lukavenko, V. V. Andryushchenko, O. V. Yazykov // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 3. - С. 03008-1-03008-4. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnep_2019_11_3_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського