Наукова періодика України Journal of Nano- and Electronic Physics


Samila A. P. 
Actual Problems of Computer Parametric Identification of the NMR and NQR Spectra: a Review / A. P. Samila, G. I. Lastivka, Yu. V. Tanasyuk // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 5. - С. 05036-1-05036-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnef_2019_11_5_38
Визначення комп'ютерної моделі спінового відлуння з метою моделювання його амплітуди та отримання інформації про величини і орієнтації локального магнітного поля, напрям градієнта кристалічного електричного поля в зразку є важливим завданням. Розглянуто ряд актуальних питань, що уможливлюють розв'язання задачі комп'ютерної параметричної ідентифікації ЯМР та ЯКР спектрів. З аналізу літературних даних встановлено кілька доступних програм, які можуть бути використані для імітації форм ліній ЯКР, зв'язаних з квадрупольнимн взаємодіями ядер у порошкових твердих тілах. Встановлено, що впродовж останніх чотирьох десятиліть було розроблено безліч комп'ютерних програм моделювання експериментів ЯМР/ЯКР, які можна віднести до наступних категорій: аналітичні інструменти ЯМР (як правило, реалізовані в Mathematical спеціалізовані прикладні програми (наприклад, імітатор спектрів NOESY), інтерфейси прикладного програмування API, загальні програми моделювання ЯМР. Описано доступні засоби комп'ютерного моделювання спінового відлуння з метою одержання інформації про його амплітуду, величини і орієнтації локального магнітного поля, напрям градієнта кристалічного електричного поля в зразку. Увагу приділено імітації точних спектрів ЯМР/ЯКР із використанням процедури швидкої діагоналізації, а також ефективної схеми усереднення порошків Олдермана, Солома, Гранта. З проведеного огляду визначено, що однією з найбільш точних є програма моделювання квадрупольних ядер порошкових зразків за статичних умов - Quadrupolar Exact SofTware (QUEST). В основі спектрального моделювання QUEST лежить додавання у повному квадрупольному гамільтоніані. Дана теорія справедлива та виконується для всіх переходів і за довільного положення магнітного поля. Під час моделювання спектрів ЯКР необхідно використовувати невелику Ларморову частоту (~0,0001 МГц), але не рівну 0. Це пов'язано з тим, що чисті піки ЯКР є нескінченно різкими і, відповідно, їх важко додати, якщо вони з'являються між бінами на гістограмі. Оскільки розрахунки в QUEST виконуються в одиницях абсолютної частоти, за використання дуже вузького спектрального вікна може бути відсутня необхідна точність у значеннях частоти кожного біну в гістограмі.
  Повний текст PDF - 768.686 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Samila A.
  • Lastivka G.
  • Tanasyuk Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Samila A. P. Actual Problems of Computer Parametric Identification of the NMR and NQR Spectra: a Review / A. P. Samila, G. I. Lastivka, Yu. V. Tanasyuk // Journal of nano- and electronic physics. - 2019. - Vol. 11, no. 5. - С. 05036-1-05036-10. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnef_2019_11_5_38.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського