Наукова періодика України Journal of Nano- and Electronic Physics


Миронюк І. Ф. 
Морфологічні та електрохімічні властивості вуглецевих електродних матеріалів, отриманих на основі лактози / І. Ф. Миронюк, В. І. Мандзюк, В. М. Сачко, Р. П. Лісовський, Б. І. Рачій // Журнал нано- та електронної фізики. - 2016. - Т. 8, № 4(1). - С. 04006-1-04006-7. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnef_2016_8_4%281%29__8
Досліджено морфологічні й електрохімічні властивості вуглецевих електродних матеріалів, одержаних на основі D-лактози, шляхом змішування вуглецевого прекурсору з активувальним реагентом, вибраного з ряду KOH, K2CO3, ZnCl2, SnCl2 · 2H2O, та прожарювання композиційної суміші за температури 800 °C. Після розчинення та вилучення із об'єму дослідних зразків K2O, ZnO або SnO питома поверхня вуглецевих матеріалів збільшується в 1,7 - 1,2 раза, а питома електропровідність - в 1,1 - 2,8 раза. За ефективністю виливу на властивості вуглецевих структур активувальні реагенти можна розмістити в такій послідовності: ZnC2 > KOH > K2O3 > SnCl2 · 2H2O. Встановлено, що найвищу питому ємність як електродний матеріал для суперконденсатора має зразок з найбільшою питомою електропровідністю (78 Ом-1 · м-1), одержаний з використанням активувального реагенту KOH. У разі розрядження суперконденсатора струмами 10 - 100 мА ємність електродного матеріалу становила 176 - 157 Ф · г-1. З'ясовано, що відмінність у значеннях ємності дослідних зразків зумовлена різним хімічним станом їх поверхні.Досліджено морфологічні й електрохімічні властивості вуглецевих електродних матеріалів, одержаних на основі D-лактози, шляхом змішування вуглецевого прекурсору з активуючим реагентом, вибраного з ряду KOH, K2CO3, ZnCl2, <$Eroman {SnCl sub 2 ~cdot~2H sub 2 O}>, та прожарювання композиційної суміші за температури <$E800~symbol Р roman C>. Після розчинення та вилучення з об'єму дослідних зразків K2O, ZnO або SnO питома поверхня вуглецевих матеріалів збільшується в 1,7 - 4,2 разу, а питома електропровідність - в 1,4 - 2,8 разу. За ефективністю впливу на властивості вуглецевих структур активуючі реагенти можна розмістити в такій послідовності: ZnCl2 >> KOH >> K2CO3 >> <$Eroman {SnCl sub 2 ~cdot~2H sub 2 O}>. Встановлено, що найвищою питомою ємністю, як електродний матеріал для суперконденсатора, володіє зразок з найбільшою питомою електропровідністю (<$E78~roman {Ом sup -1 ~cdot~м sup -1 }>), одержаний з використанням активуючою реагенту KOH. У разі розрядження сунерконденсатора струмами 10 - 100 мА ємність електродного матеріалу становила <$E176~-~157~roman {Ф~cdot~г sup -1 }>. З'ясовано, що відмінність у значеннях ємності дослідних зразків зумовлена різним хімічним станом їх поверхні.
  Повний текст PDF - 676.86 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Миронюк І.
  • Мандзюк В.
  • Сачко В.
  • Лісовський Р.
  • Рачій Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Миронюк І. Ф. Морфологічні та електрохімічні властивості вуглецевих електродних матеріалів, отриманих на основі лактози / І. Ф. Миронюк, В. І. Мандзюк, В. М. Сачко, Р. П. Лісовський, Б. І. Рачій // Журнал нано- та електронної фізики. - 2016. - Т. 8, № 4(1). - С. 04006-1-04006-7. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/jnef_2016_8_4(1)__8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Миронюк Іван Федорович (фізико-математичні науки)
  • Мандзюк Володимир Ігорович (фізико-математичні науки)
  • Лісовський Роман Петрович (фізико-математичні науки)
  • Рачій Богдан Іванович (фізико-математичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського