Наукова періодика України Історико-правовий часопис


Кравчук М. 
Історико-правова характеристика статусу суддів та судового розсуду у країнах Стародавнього Сходу / М. Кравчук, А. Глабай // Історико-правовий часопис. - 2018. - № 2. - С. 34–38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ipch_2018_2_8
Проведено аналіз статусу суддів та судового розсуду у таких країнах, як Стародавній Єгипет, Стародавня Індія, Стародавній Китай та Стародавній Вавилон. Характерними рисами системи правосуддя у стародавні часи була належність вищої судової влади главі держави (фараону, царю). На місцях судову владу здійснювали призначувані главою держави судді. На судовий розсуд впливали ряд чинників об'єктивного та суб'єктивного характеру.Проведено аналіз статусу суддів та судового розсуду у таких країнах, як Німеччина, Франція, Англія. На період Середньовіччя припадає формування та становлення судової системи більшості країн Західної Європи. На судовий розсуд впливали ряд чинників об'єктивного та суб'єктивного характеру. До таких чинників варто віднести соціально-економічне становище в державі, суспільний та економічний устрій, зокрема, соціальне становище, яке займали і вершителі правосуддя, і учасники процесу. Суттєвий вплив на дискрецію судді в період Середньовіччя мав ідеологічний (релігійний) чинник.Проведено аналіз статусу суддів та судового розсуду у таких країнах, як Німеччина, Франція, Англія. На період Середньовіччя припадає формування та становлення судової системи більшості країн Західної Європи. На судовий розсуд впливали ряд чинників об'єктивного та суб'єктивного характеру. До таких чинників варто віднести соціально-економічне становище в державі, суспільний та економічний устрій, зокрема, соціальне становище, яке займали і вершителі правосуддя, і учасники процесу. Суттєвий вплив на дискрецію судді в період Середньовіччя мав ідеологічний (релігійний) чинник.Дане дослідження присвячене історико-правовій характеристиці проблеми суддівського розсуду та рекомендаціям для подальшого удосконалення правозастосовчої діяльності. Для досягнення зазначеної цілі у процесі дослідження було проаналізовано фактори, що впливали на судовий розсуд та особливості винесення рішення в період Нового часу в країнах Європи. Зроблено висновок про те, що істотний вплив на суддівський розсуд в період Нового часу, Просвітництва, Відродження мали розвиток природно-правової та позитивістської концепцій праворозуміння.
  Повний текст PDF - 141.164 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кравчук М.
  • Глабай А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кравчук М. Історико-правова характеристика статусу суддів та судового розсуду у країнах Стародавнього Сходу / М. Кравчук, А. Глабай // Історико-правовий часопис. - 2018. - № 2. - С. 34–38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ipch_2018_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кравчук Микола Володимирович (1952–) (юридичні науки)
  • Кравчук Мар'яна Юріївна (юридичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського