Наукова періодика України Innovative biosystems & bioengineering


Горобець С. В. 
Потенційні продуценти біогенних магнітних наночастинок серед патогенних і умовно-патогенrх мікроорганізмів / С. В. Горобець, О. Ю. Горобець, К. О. Бутенко // Innovative biosystems & bioengineering. - 2018. - Vol. 2, no. 1. - С. 33-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ibb_2018_2_1_6
Ускладнені форми інфекції при запальних процесах характеризуються зростанням резистентності мікрофлори до антибіотиків, що змушує шукати нові способи лікування, які б запобігали розвитку патогенних мікроорганізмів, підвищували місцевий імунітет і тим самим прискорювали регенеративні процеси. Мета роботи - класифікація патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, які можуть бути потенційними продуцентами біогенних магнітних наночастинок (БМН), на предмет локалізації та властивостей БМН за допомогою методів порівняльної геноміки з перспективою їх подальшого використання як магнітокерованих векторів для цільової доставки лікарських препаратів. Це надасть змогу використовувати методи гіпертермії для знешкодження патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, які здатні до біомінералізації БМН, застосовуючи для нагріву клітин безпосередньо внутрішньоклітинні БМН цих мікроорганізмів. Застосовано методи попарного та множинного вирівнювання з використанням вільної в доступі програми "BLAST" Національного центру біотехнологічної інформації. Виявлено, що такі штами, як E. coli (541-15), K. pneumoniae 342, C. perfringens str. 13, P. fluorescens, є потенційними продуцентами саме кристалічного магнетиту, а мікроорганізми S. Aureus RF122, S. suis BM407, E. aerogenes KCTC 2190, K. pneumoniae RYC492, P. aeruginosa M18 можуть бути продуцентами внутрішньоклітинних аморфних БМН. Сила магнітодипольної взаємодії між БМН бактерій і БМН пухлин становить 10<^>-7 - 10<^>-8 Н. Висновки: пояснено ефект знешкодження патогенних мікроорганізмів за допомогою методу магнітної гіпертермії за рахунок наявності БМН. Запропоновано використовувати для лікування гнійно-запальних процесів не тільки антибіотичні препарати, але й електромагнітні поля для тих мікроорганізмів, які є продуцентами БМН. Показано, що як вектори для цільової доставки лікарських препаратів доцільно використовувати мікроорганізми з природними магнітними властивостями, що зробить метод цільової доставки препаратів надійнішим та більш ефективним і зменшить його вартість.
  Повний текст PDF - 463.304 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Горобець С.
  • Горобець О.
  • Бутенко К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Горобець С. В. Потенційні продуценти біогенних магнітних наночастинок серед патогенних і умовно-патогенrх мікроорганізмів / С. В. Горобець, О. Ю. Горобець, К. О. Бутенко // Innovative biosystems & bioengineering. - 2018. - Vol. 2, no. 1. - С. 33-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ibb_2018_2_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського