Наукова періодика України Historical and cultural studies


Kravets D. 
The image of Ukraine in the US publications of 1920s – 1930s / D. Kravets // Historical and cultural studies. - 2019. - Vol. 6, Num. 1. - С. 1-6. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/hcs_2019_6_1_3
Охарактеризовано образ України в англомовних публікаціях Америки (США) 1920 - 1930-х рр. Взято до уваги книги (нон-фікшн), опубліковані стараннями української діаспори, американськими авторами та видані в США переклади, у яких згадано Україну. Проблема громадської думки про Україну у Сполучених Штатах міжвоєнного періоду досі на стала предметом дослідження вітчизняних і зарубіжних науковців. Для англомовного читача українці були однією з найменш відомих націй у Європі. На початку 1920-х рр. в американських публікаціях частіше вживався термін "русин", а не "українець", а мешканців Наддніпрянщини ідентифікували як "малоросів". Статті про Україну з'являлись у різних енциклопедіях (Encyclopedia Americana) та атласних виданнях (An Atlas of current Affairs). Українське питання часто порушували у книгах, присвячених загальній історії Європи під час та після Першої світової війни, зокрема у дуже популярному виданні професора Університету І. Л. Бенса "Європа після 1914", яке використовували у навчальному процесі десятки вишів США. Українці Америки долучились до видання книг англійською мовою про свою батьківщину. Найбільше діаспору турбувала репресивна політика окупантів щодо українців у 1930-х рр., а особливо польська Пацифікація 1930 р. і Голодомор у Радянській Україні 1932 - 1933 рр. До популяризації цих тем серед американських читачів приклались Л. Мишуга та Е. Рев'юк - головні редактори "Свободи" - найпопулярнішої української газети Америки. Увагу звернено на книги авторів, що побували в Україні у 1920-х чи 1930-х рр. Зокрема завдяки матеріальній і технічній підтримці діаспори мандрівку Західною Україною здійснив журналіст Г. Тілтман, який описав побачене у відомій книзі "Селянська Європа". У кінці 1920-х і на початку 1930-х рр. для багатьох західних інтелектуалів Радянський Союз видавався чудовою альтернативою капіталістичній системі. Тоді ж СРСР, як і радянську Україну, відвідали американські туристи, які опублікували побачене там у своїх книгах. До таких належали В. Дюранті, Г. Нікербокер, Е. Вілсон та ін. Аналіз цих видань допомагає зрозуміти, яким же був образ України та українців в американській громадській думці міжвоєнного періоду. Українське питання щораз частіше піднімалось у американських виданнях напередодні та на початку Другої світової війни, особливо у контексті загарбницьких планів гітлерівської Німеччини.
  Повний текст PDF - 169.084 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kravets D.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kravets D. The image of Ukraine in the US publications of 1920s – 1930s / D. Kravets // Historical and cultural studies. - 2019. - Vol. 6, Num. 1. - С. 1-6. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/hcs_2019_6_1_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського