Наукова періодика України Historical and cultural studies


Гнатюк В. М. 
До проблеми віктимного характеру голодомору 1932–1933 років в історичній пам’яті українського народу / В. М. Гнатюк // Historical and cultural studies. - 2014. - Vol. 1, Num. 1. - С. 23-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/hcs_2014_1_1_7
Розглянуто специфіку образу Голодомору 1932 - 1933 рр. у історичній пам'яті українського народу. Стверджується, що цей образ є переважно віктимним, що зумовлено особливостями дотеперішнього дискурсу у вітчизняній науковій і публіцистичній літературі та в суспільстві загалом. Такий стан речей автор вважає небезпечним для розвитку української нації та держави, оскільки віктимність є демотиваційним чинником, породжує фаталізм, пасивність, зневіру. Наголошено на потребі корегувати цей образ Голодомору в історичній пам'яті, шукати певний позитив, який нейтралізував би віктимність і мотивував би українців на впевненість у собі, віру в свої сили. Такі позитивні моменти вбачаються у фактах героїчного опору комуністичній владі, а також у фактах альтруїзму, жертовності заради порятунку інших, у прагненні побудувати в Україні демократичне суспільство загального добробуту.
  Повний текст PDF - 235.375 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гнатюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гнатюк В. М. До проблеми віктимного характеру голодомору 1932–1933 років в історичній пам’яті українського народу / В. М. Гнатюк // Historical and cultural studies. - 2014. - Vol. 1, Num. 1. - С. 23-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/hcs_2014_1_1_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського