Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Вівчаренко Т. І. 
Зміни рівня прозапальних цитокінів у пацієнтів з генералізованим пародонтитом та гіпертонічною хворобою залежно від способу лікування / Т. І. Вівчаренко, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 4. - С. 4-6. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_4_3
Відомо, що центральною ланкою патогенезу хвороб пародонта є запальні медіатори. Одним із провідних медіаторів ініціації патологічного процесу є інтерлейкін-1 (IL-1) - ендогенний піроген, лімфоцитактивуючий фактор. Численні прозапальні ефекти інтерлейкін-1beta (IL-1beta) здійснює в синергізмі з фактором некрозу пухлин альфа (TNF-alpha) та інтерлейкіном-6 (IL-6), впливає на гемопоез, бере участь у неспецифічному протиінфекційному захисті. Мета роботи - вивчення показників інтерлейкіну-6 та TNF-alpha у пацієнтів з ГХ II стадії та генеразізованим пародонтитом (ГП) II ступеня залежно від способу лікування. Обстежено 30 хворих на ГХ II стадії з ГП II ступеня. Вік обстежуваних коливався від 3 - 5 до 54 років. Цих хворих було розподілено на групи. Група контролю складала 10 пацієнтів без загальносоматичної патології та зі здоровим пародонтом того ж самого віку. Результат аналізу TNF-alpha у пацієнтів першої групи до лікування становив 10,69 +- 2,33 пг/мл. Після лікування у пацієнтів першої групи цей показник становив 6,97 +- 1,57 пг/мл (p >> 0,1). У пацієнтів другої групи TNF-alpha становив 9,49 +- 2,2 пг/мл: після лікування запропонованою схемою зазначений показник знизився до 2,77 +- 0,9 пг/мл (p << 0,01). Рівень TNF-alpha у контрольній групі становив 1,5 +- 0,77 пг/мл. Інтерлейкін-6 до початку лікування в першій групі становив 9,91 +- 2,04 пг/мл, після лікування за стандартною схемою показник становив 6,33 +- 0,97 пг/мл ( >> 0,1). У другій групі до початку лікування цей показник був 9,65 +- 2,41 пг/мл; після лікування за запропонованою схемою - 2,62 +- 0,5 нг/мл (p << 0,01). У контрольній групі показник інтерлейкіну-6 становив 2,24 +- 0,51 пг/мл. Аналізуючи одержані дані після проведеного лікування в обох групах, можна зробити висновки: після лікування ГП II ступеня у пацієнтів з ГХ II стадії показники прозапальних цитокінів знизились та коливались у межах норми; у пацієнтів з другої групи, які одержувати удосконалену схему лікування, показники були суттєво нижчими, ніж у пацієнтів з стандартною схемою лікування; удосконалена схема лікування є ефективнішою для лікування ГП II ступеня в пацієнтів з ГХ II стадії.
  Повний текст PDF - 439.902 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вівчаренко Т.
  • Рожко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вівчаренко Т. І. Зміни рівня прозапальних цитокінів у пацієнтів з генералізованим пародонтитом та гіпертонічною хворобою залежно від способу лікування / Т. І. Вівчаренко, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 4. - С. 4-6. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_4_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вівчаренко Тетяна Ігорівна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського