Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Скробач Н. В. 
Педагогічна майстерність викладача в сучасній педагогічній технології / Н. В. Скробач, В. Ю. Вишиванюк, О. А. Шаповал // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 2. - С. 71-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_2_23
За умов соціально-економічних змін у нашій державі перед викладачем вищих навчальних закладів постає важливе завдання - підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, майбутніх спеціалістів. Професійне становлення особистості фахівця є процесом складним і довготривалим. Саме педагогічні технології спрямовані на формування системи знань, умінь і навичок, розкриття творчих здібностей студентів та їх уміння постійно оновлювати свої знання та вміння. Педагогічна технологія - це педагогічна діяльність, що максимально реалізує в собі принципи навчання, виховання і розвитку особистості з метою забезпечення кінцевих результатів. В основі педагогічної технології - особистість студента. Володіння педагогічними особистісно-орієнтованими технологіями надає можливості професійного розвитку викладача його майстерності, дозволяє інтегрувати його фахові, соціально-гуманітарні, культурологічні, психолого-педагогічні знання і вміння, свободу вибору форм, методів і засобів навчання, орієнтованість на посилення мотивації навчання, створення й досягнення ситуації успіху в навчанні. Викладачі мать бути добре обізнаними в психології студентів, їх особливостях. Це допомагає виробити стиль діяльності і спілкування, що відповідає нормам етики вищої школи і грунтується на взаємній повазі й розумінні цілей та результатів діяльності як викладачами, так і студентами. Педагогічна культура викладача - це його професійна культура, гармонія педагогічного мислення та творчої діяльності, що сприяють якісній організації навчального процесу. Її складовими є мислення, почуття, спілкування, поведінка, зовнішній вигляд, моральна зрілість та ін. Серед функцій і завдань викладача важливим є не тільки викладання навчальних дисциплін, формування знань, умінь і навичок, а й забезпечення необхідних умов для вироблення життєвої позиції, світогляду, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей студентів. Педагог - майстер своєї справи - це фахівець високої культури, який глибоко знає свій предмет, добре ознайомлений з відповідними галузями науки чи мистецтва який практично розбирається у питаннях загальної та дитячої психології, досконало володіє методикою навчання та виховання.
  Повний текст PDF - 354.748 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Скробач Н.
  • Вишиванюк В.
  • Шаповал О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Скробач Н. В. Педагогічна майстерність викладача в сучасній педагогічній технології / Н. В. Скробач, В. Ю. Вишиванюк, О. А. Шаповал // Галицький лікарський вісник. - 2017. - Т. 24, число 2. - С. 71-73. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2017_24_2_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вишиванюк Віра Юріївна (медичні науки)
  • Шаповал Оксана Анастасіївна (педагогічні науки)
  • Шаповал Олена Анатоліївна (педагогічні науки)
  • Шаповал Оксана Анатоліївна (медичні науки)
  • Шаповал Олексій Андрійович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського