Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Tovazhnyanska O. L. 
Clinical, Neurophysiological and Immunological Peculiarities of Myasthenia Gravis in Patients with Different Histologic Types of Thymoma / O. L. Tovazhnyanska, H. P. Samoilova, O. S. Protsenko, N. O. Remnyova, Yu. P. Kostya // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 4. - С. 41-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_4_15
Проаналізовано результати клініко-імунологічного, інструментального та гістологічного дослідження 30-ти хворих з міастенією на фоні тимоми. Ступінь тяжкості оцінювалася за допомогою клінічної класифікації Myathenia Gravis Foundation of America (MGFA 2001). Для визначення бар'єрної функції фагоцитуючих клітин за методом світлової мікроскопії проводили оцінку активності фагоцитозу нейтрофілів з подальшим визначенням фагоцитарного індексу, фагоцитарного числа та індексу завершеності фагоцитозу. Як мікробний агент використовували суспензію культури Saccharomyces cerevisiae. Забарвлення препаратів проводили за допомогою методу Романовського - Гімзе. Нейтрофільні лейкоцити виділялися з лейкоцитарної суспензії периферичної крові. Експресію кластерів диференціювання CD3+, CD4+ та CD8+ на субпопуляціях T-і B-лімфоцитів оцінювали з затосуванням непрямого імуноферментного методу з використанням моноклональних антитіл, позначених FITC-барвником. Для діагностики тимоми використовували спіральний комп'ютерний томограф (СКТ) "Marconi" SeleCT/SP. Для гістологічного дослідження одержані зразки гимом фіксували в 10 % нейтральному формаліні протягом 24 год. Матеріал заливали в парафін після проводки через хлороформ звичайним способом та виготовляли серії зрізів товщиною 5 - 7 мкм. Препарати забарвлювались гематоксиліном і еозином. У результаті проведеного дослідження було виявлено наступне. Тяжкість клінічного перебігу міастенічного синдрому у разі тимом не залежить від розміру пухлини, а залежить від її гістологічного типу та імунологічного дисбалансу. Найбільш тяжка клінічна картина спостерігалась у хворих з лімфоепітеліальною тимомою (тип AB), а найлегший перебіг - у хворих з лімфоідною тимомою (тип B1). Лімфоепітеліальні та епітеліальні тимоми супроводжуються подібними імунологічними порушеннями. Достовірним діагностичним критерієм для них може використовуватися зниження рівнів субпопупяций CD3+ та CD4+ лімфоцитів. Лімфоідні тимоми характеризуються достовірно значущим зниженням показників фагоцитарного індексу, фагоцитарного числа, рівня субпопуляції CD8+ лімфоцитів та підвищенням субпопуляції CD4+. Хірургічне лікування як метод вибору радикальної імуносупресії показаний всім пацієнтам з підтвердженою тимомою незалежно від розміру та її гістологічної характеристики.
  Повний текст PDF - 633.936 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Tovazhnyanska O.
  • Samoilova H.
  • Protsenko O.
  • Remnyova N.
  • Kostya Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Tovazhnyanska O. L. Clinical, Neurophysiological and Immunological Peculiarities of Myasthenia Gravis in Patients with Different Histologic Types of Thymoma / O. L. Tovazhnyanska, H. P. Samoilova, O. S. Protsenko, N. O. Remnyova, Yu. P. Kostya // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 4. - С. 41-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_4_15.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського