Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Роговий Ю. Є. 
Стан клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу за умов нефролітіазу з розміром конкрементів 0,6–1 см верхньої, середньої чашки та верхньої третини сечоводу / Ю. Є. Роговий, О. І. Арійчук // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 12-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3%283%29__6
Вивчено в нирках процеси клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу за навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу. Об'єктом дослідження є 40 білих нелінійних статевозрілих щурів-самців, на яких досліджували вплив навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу (<$E-232,0~symbol С~25,12> мВ). Встановлені нові позитивні кореляційні зв'язки відносної реабсорбції води з клубочковою фільтрацією, абсолютною, проксимальною реабсорбціями іонів натрію. Висновки: виявлено істотні зміни клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу за навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу.Сечокам'яна хвороба як найбільш поширене урологічне захворювання характеризується частими ранніми рецидивами, набуває соціального характеру, оскільки дані хворі складають 30 - 45 % усіх урологічних хворих, а у Європі дане захворювання виявляється в 2 % населення. Мета дослідження - з'ясувати стан процесів клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу за умов розвитку нефролітіазу у хворих з розміром конкремента 0,6 - 1,0 см верхньої третини сечоводу, верхньої та середньої чашки. Обстежено 30 хворих на нефролітіаз, 10 пацієнтів склали контрольну групу. Встановлено, що за умов розвитку нефролітіазу з розміром конкремента 0,6 - 1,0 см за умов гіпонатрієвого раціону харчування зберігаються механізми клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу із наявністю позитивних кореляційних зв'язків клубочкової фільтрації з абсолютною, проксимальною реабсорбціями іонів натрію та відносною реабсорбцією води у всіх групах обстеження. Висновки: дисфункція клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу наростає в такій послідовності: верхня третина сечоводу із тенденцією посилення сили кореляційних зв'язків відносної реабсорбції води з клубочковою фільтрацією, абсолютною, проксимальною реабсорбціями іонів натрію; середня чашка із встановленням 2-х нових негативних кореляційних залежностей діурезу, дистальної реабсорбції іонів натрію з відносною реабсорбцією води; верхня чашка із формуванням 8-ми нових негативних кореляційних залежностей у структурі клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу.
  Повний текст PDF - 388.044 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Роговий Ю.
  • Арійчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Роговий Ю. Є. Стан клубочково-канальцевого та канальцево-канальцевого балансу за умов нефролітіазу з розміром конкрементів 0,6–1 см верхньої, середньої чашки та верхньої третини сечоводу / Ю. Є. Роговий, О. І. Арійчук // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 12-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3(3)__6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Роговий Юрій Євгенович (1962–) (медичні науки)
  • Арійчук Олександр Ігорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського