Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Фофанов О. Д. 
Досвід діагностики і лікування інвагінації кишечника у дітей / О. Д. Фофанов, О. Я. Борис, Р. І. Никифорук, В. О. Фофанов, І. Й. Красівський // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 79-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3%283%29__31
Мета дослідження - встановлення причин ускладнень інвагінації кишечника (ІК) у дітей та визначення оптимальної діагностичної та лікувальної тактики. Проведено аналіз медичної документації та обстеження 100-а дітей віком від 1-го міс до 17-ти років, які лікувались з приводу ІК в клініці дитячої хірургії Івано-Франківського НМУ. За локалізацією найчастіше спостерігалася ілеоцекальна інвагінація (77 дітей), у 13-ти хворих була тонкокишкова ІК, товстокишкової інвагінації не спостерігали, у 10-ти хворих локалізацію інвагінації не було встановлено. Лікування ІК проводили в ургентному порядку одразу після встановлення діагнозу. Пріоритетним було консервативне лікування, яке було проведено у 74-х хворих, виявилося ефективним у 64-х хворих (86,5 %). Решта 36 хворих прооперовано, у 9-ти з них (25 %) проведено лапароскопічну дезінзагінацію. У 27-ми дітей проведено відкриту операцію - дезінвагінацію. Типовий вік (4 - 12 міс) був відзначений лише у 50 % хворих, проте 38 % пацієнтів були у віці старше 1-го року, а 20 % дітей були старші 3-х років. Усі діти з ІК одужали. Ускладнення ІК спостерігалися у 7-ми хворих, більшість з них поступили до клініки після 24-х год від початку захворювання. Релапаротомії виконано у трьох хворих, у двох хворих планово (програмована релапаротомія) і у однієї - за ургентними показами, у зв'язку з ознаками перитоніту. Рецидив інвагінації спостерігався у 5-ти хворих, у 4-х - після консервативної дезінвагінації, у однієї дитини після оперативного лікування. Висновки: ускладнення інвагінації кишечника у дітей переважно пов'язані з несвоєчасною діагностикою і лікуванням; діагностична лапаросконія євисокоінформативиим методом діагностики за відсутності типових клінічних і параклінічних симптомів інвагінації кишечника, яка одночасно є і ефективним малоінвазивним методом лікування, під час вибору методу лікування інвагінації кишечника слід керуватися тривалістю кров'янистих випорожнень з прямої кишки та даними доплерографії, що є найбільш важливими критеріями ступеня порушення гемомікроциркуляції інвагінованої кишки; пріоритетним методом лікування інвагінації кишечника є консервативна дезінвагінація.
  Повний текст PDF - 440.625 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фофанов О.
  • Борис О.
  • Никифорук Р.
  • Фофанов В.
  • Красівський І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фофанов О. Д. Досвід діагностики і лікування інвагінації кишечника у дітей / О. Д. Фофанов, О. Я. Борис, Р. І. Никифорук, В. О. Фофанов, І. Й. Красівський // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 79-82. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3(3)__31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фофанов Олександр Дмитрович (медичні науки)
  • Борис Орест Ярославович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського