Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Фелештинський Я. П. 
Гострий панкреатит у вагітних, особливості діагностики та лікування / Я. П. Фелештинський, Т. П. Нагловська // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3%283%29__29
В даний час поширеність панкреатиту серед вагітних коливається від 1:1000 до 1:12 000. При цьому материнська смертність становить 3 9 %, загальна перинатальна досягає 37,9 %. Мета роботи - покращити результати лікування гострого панкреатиту (ГП) у вагітних. Проведено аналіз лікування 65-ти вагітних з ГП. У I групі лікування включало консервативну терапію та відкриті хірургічні втручання. Консервативне лікування у хворих II групи виконувалось із ендоскопічною папілотомією, пункцією, аспірацією та дренуванням рідинних скупчень під контролем УЗД, лапароскопічною холецистектомією з дренуванням холедоха. 50,4 % вагітним не виконувалась специфічна діагностика та лікування ГП на ранніх етапах. В I групі жовчнокам'яну хворобу (ЖКХ) в анамнезі відзначали лише у 9,1 % вагітних, у II групі ЖКХ в анамнезі відзначали у 12,1 % вагітних. УЗД діагностика на всіх триместрах вагітності надає змогу контролювати стан вагітної матки та плоду, запобігти можливим ускладненням перебігу вагітності. КТ, ЕРПХГ у діагностиці ГП вагітних обмежена. Консервативна терапія в I групі була ефективною у 84,8 %. У 6,06 % вагітних виконано лапароскопічну холецистектомію з дренуванням холедоха на II триместрі. У II групі ефект від консервативного лікування був у 68,7 % вагітних. У 31,2 % хворих на III триместрі консервативну терапію доповнювали малоінвазивними методами лікування. Лікування з використанням малоінвазивних методик у 6-ти (18,75 %) вагітних завершилось фізіологічними пологами, у 12,5 % - кесарським розтином. Висновки: діагностика ГП у вагітних ускладнюється скаргами, пов'язаними з гестозом, первинним потраплянням (більше 50 %) до акушерського стаціонару та обмеженням використання КТ та МРТ. Використання малоінвазивних методик лікування ГП вагітних у комплексі з консервативною терапією значно покращують результати лікування, знижують частоту виникнення ускладнень, мінімізують кількість проведених відкритих оперативних втручань, та не створюють негативного впливу на вагітність.
  Повний текст PDF - 380.575 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фелештинський Я.
  • Нагловська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фелештинський Я. П. Гострий панкреатит у вагітних, особливості діагностики та лікування / Я. П. Фелештинський, Т. П. Нагловська // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(3). - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3(3)__29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фелештинський Ярослав Петрович (медичні науки)
  • Нагловська Тетяна Петрівна (1987–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського