Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Огурцов О. В. 
Новий метод візуалізацій жовчного дерева та сечоводів під час лапароскопії за допомогою hevlapvision / О. В. Огурцов, О. В. Лукавецький // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(2). - С. 91-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3%282%29__36
У дослідженні використано флуоресцеїн натрію - хімічну сполуку, синтетичний барвник помаранчевого кольору, що демонструє жовто-зелену флуоресценцію у розчинах. Максимум спектра абсорбції у воді 494 нм, а емісії 521. Даний флуорофор вводився внутрішньовенно з розрахунком 5 мг/кг. Дослідження виконано на 10-ти статевозрілих білих щурах-самцях віком (4,5 - 5,5 міс і масою тіла від 250 до 330 грам) та 5-ти білих кролях (віком 4,5 - 5 міс і масою тіла від 4000 до 5400 грам). Експериментальних тварин було розподілено на 2 серії: першій серії вводився фізіологічний розчин та вивчалася топографічна анатомія біліарного дерева та сечоводів; друга серія - досліджувана група. Перед експериментом тварини голодували. Знеболення проводили з використанням тіопенталу натрію. Експериментальних тварин було фіксовано у положенні на спині, після чого проводився розріз за верхньою серединною лінією. Над операційним полем було зафіксовано лапароскоп (довжина 300 мм, діаметр 10 мм, кут 0 град.), до якого було приєднано камеру та джерело світла від системи інтраопераційної візуалізації (HEV LapVison). Під час ревізії органів черевної порожнини ідентифіковано печінку та біліарне дерево, нирки та сечоводи. Після внутрішньовенного введення флуоресцента в режимі реального часу проводився безперервний відеозапис та трансляція відео на моніторі. Загальний час відеозапису тривав 80 хв. На 16 +- 2 сек спостерігалась флуоресценція паренхіми нирки. Тканина була зеленого кольору з дрібною зернистістю; флуоресценція тривала 20 +- 4 хв. Візуалізація сечоводу починається з 20 +- 2 сек. На 90 +- 10 сек з'явилася чітка візуалізація паренхіми печінки. Флуоресценція жовчних проток залишалась чіткою, тобто вдалось візуалізувати малі та великі гілки біліарного дерева. Флуоресценція спостерігалась протягом всього експерименту 80 хв. Висновки: візуалізація флурофору в HEV light нова техніка, яка показує ефективність за візуалізації: печінки, нирки, сечоводів та біліарного дерева. Екскреція флуоресцеїну жовчю та сечею надає йому високу селективність. При цьому дана методика комерційно дешевша, ніж ідентифікація в ближньому інфрачервоному світлі, так як вартість флуоресцеїну значно менша, ніж індоціаніду зеленого. HEV LapVison показала хороші результати під час дослідження. Вона має в собі блок обробки відео та джерело світла, при цьому адаптована для використання в лапароскопічній хірургії. Враховуючи результати експерименту, можна констатувати, що використання флуоресцеїну з HEV LapVison можливо зможе покращити інтраопераційну навігацію і зменшити кількість ускладнень.
  Повний текст PDF - 384.41 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Огурцов О.
  • Лукавецький О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Огурцов О. В. Новий метод візуалізацій жовчного дерева та сечоводів під час лапароскопії за допомогою hevlapvision / О. В. Огурцов, О. В. Лукавецький // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 3(2). - С. 91-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_3(2)__36.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Огурцов Олексій Володимирович (медичні науки)
  • Лукавецький Олексій Васильович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського