Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Матвійчук Б. О. 
Відповідність клінічної та ультрасонографічної картини гострого варикотромбофлебіту нижніх кінцівок / Б. О. Матвійчук, Н. Р. Федчишин, Ю. Й. Голик, Р. Л. Бохонко, В. В. Федонюк // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 2. - С. 26-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_2_9
Вивчення гострого варикотромбофлебіту (ГВТ) нижніх кінцівок зумовлено його мультидисциплінарною проблемою. Дослідження проведено з метою контролю гранаці тромбозу візуальним даним з результатами компресійного ультразвукового ангіосканування, за якого границя тромбу може визначатися на 10 - 20 см проксимальніше. Мета дослідження - вивчити частоту, характер і відповідність клінічної та ультразвукової картини перебігу ГВТ та особливості його лікування. Проведено проспективне дослідження 138-ми пацієнтів з ГВТ, обстежених у клініці хірургії та ендоскопії ФПДО Львівського національного медичного університету за період 2011 - 2015 рр. Виконано наступні операційні втручання: кросєктомію з емболектомією із загальної стегнової вени - у 2,9 % випадках, кросєктомію з резекцією підшкірної вени - у 5,8 %, кросектомію з коротким стріпінгом на стегні - у 10,1 %, кросектомію з стріпінгом на стегні та гомілці - у 81,2 % пацієнтів. Переважну більшість (84,1 %) прооперовано за допомогою спінальної (епідуральної) анестезії, інші - у зв'язку з тяжкою супутньою пагологією - під місцевою анестезією. За ходом наукової роботи оцінено діагностичну точність клінічних даних границі тромбозу ВИВ та порівняно їх з показниками компресійної ультрасонографії та даними операційного втручання як кінцевої точки дослідження. Виявлено значущі розбіжності інтраопераційної локації проксимальної границі тромбозу та даних ультрасонографії із клінічними проявами тромбофлебіту. Висновки: метод ультразвукової діагностики є неінвазійним, економічним та точним у визначенні проксимальної границі тромбозу у разі тромбофлебіту, результати якого корелюють з інтраопераційними даними; клінічні прояви тромбофлебіту часто не відповідають реальному поширенню тромбозу і не можуть бути визначальними у лікувальній тактиці; ГВТ нижніх кінцівок, окрім хірургічного стаціонару, найбільше діагностують у терапевтичних, травматологічних та неврологічних відділеннях.
  Повний текст PDF - 481.195 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Матвійчук Б.
  • Федчишин Н.
  • Голик Ю.
  • Бохонко Р.
  • Федонюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Матвійчук Б. О. Відповідність клінічної та ультрасонографічної картини гострого варикотромбофлебіту нижніх кінцівок / Б. О. Матвійчук, Н. Р. Федчишин, Ю. Й. Голик, Р. Л. Бохонко, В. В. Федонюк // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 2. - С. 26-28. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_2_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Матвійчук Богдан Олегович (медичні науки)
  • Федчишин Назар Романович (медичні науки)
  • Голик Юрій Йосипович (медичні науки)
  • Бохонко Роман Любомирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського