Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Кошель І. В. 
Основні клінічні фенотипи поліпозного ринусинуїту / І. В. Кошель // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 1. - С. 41-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_1_14
Наведено результати клініко-анамнестичного, променевого та лабораторного досліджень 150 пацієнтів з різними типами поліпозного риносинуситу (аспірин-асоційованим, алергійним та пов'язаним з порушенням аеродинаміки носового дихання). У результаті дослідження виявлено достовірні відмінності у показниках пацієнтів різних клінічних груп. Наявність відмінностей у статі, віці, важкості клінічних проявів та характеру патологічних змін дозволила виділити найбільш поширені клінічні фенотипи поліпозного риносинуситу. Хворих з аспірин-асоційованим поліпозом у порівнянні з іншими типами відрізняє початок захворювання у зрілому віці, переважання жіночої статі, особлива важкість клінічних проявів, тотальне або субтотальне ураження пазух та пов'язана з цими ознаками резистентність до стандартних методів лікування. Наведені фенотипи розглянуті у рамках чітко визначеної патології, що дозволяє оптимізувати діагностичний процес і визначити адекватну терапевтичну тактику у кожному конкретному випадку.Поліпозний риносинуїт лишається однією з найважливіших проблем сучасної оториноларингології, його поширеність у загальній популяції сягає 4 %. Спостерігається широка різноманітність варіантів клінічного перебігу, різна чутливість до загальноприйнятих методів лікування, але все це обієднано в одному діагнозі "поліпозного риносинуситу". Це підштовхує до думки про неоднорідність групи пацієнтів з загальним діагнозом "поліпозний риносинусит" і необхідності детального вивчення різних клінічних варіантів поліпозу носа, тобто клінічних фенотипів захворювання. Мета дослідження - оцінити клінічні особливості перебігу хронічного поліпозного риносинуїту залежно від тригеру захворювання і визначити клінічні фенотипи назального поліпозу. Наведено результати клініко-анамнестичного, променевого та лабораторного досліджень 150-ти пацієнтів з різними типами поліпозного риносинуїту. Пацієнтів було розподілено на 3 групи: I група - поліпоз, асоційований з ненереносимістю аспірину, 50 пацієнтів; II група - поліпоз, пов'язаний з порушенням аеродинаміки носового дихання, 50 пацієнтів; III - Ig-E-залежний (алергічний) поліпоз, 50 пацієнтів. В результаті дослідження виявлено достовірні відмінності у показниках, що досліджуються у різних клінічних групах. Наявність відмінностей у статі, віку, тяжкості клінічних проявів та характеру патологічних змін надало змогу виділити найбільш розповсюджені клінічні фенотипи поліпозного риносинуїту. Висновки: хворих з аспіринасоційованим поліпозом в порівнянні з іншими типами відрізняє початок захворювання у зрілому віці, переважання жіночої статі, особлива тяжкість клінічних проявів, тотальне або субтотальне ураження пазух та пов'язана з цими ознаками резистентність до стандартних методів лікування. Вказані фенотипи розглянуто у межах чітко визначеної патології, надають змогу оптимізувати діагностичний процес і визначити адекватну терапевтичну тактику у кожному конкретному випадку.
  Повний текст PDF - 420.135 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кошель І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кошель І. В. Основні клінічні фенотипи поліпозного ринусинуїту / І. В. Кошель // Галицький лікарський вісник. - 2016. - Т. 23, число 1. - С. 41-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2016_23_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кошель Іванна Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського