Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Чубій І. З. 
Цитоморфометричні характеристики стану тканин пародонту при використанні препарату кверцетину в поєднанні лазерним опроміненням / І. З. Чубій, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 4(2). - С. 82-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_4%282%29__26
Мета дослідження - підвищення ефективності комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит (ГП) за допомогою поєднання лазерної терапії та препарату кверцетину. Найбільш важливими результатами застосування даної методики є відновлення антиоксидантної системи, нормалізація потенціалу клітинних мембран, покращання периферичного кровообігу, покращання засвоєння кисню тканинами і периферичного кровообігу, покращання реологічних властивостей крові, імуномодуляція Т і В систем імунітету. На даний час немає конкретної схеми лікування хворих на ГП, тому все частіше автори звертаються до фізіотерапевтичних процедур. Важливою властивістю фізіотерапевтичних засобів лікування є стимуляція неспецифічної реактивності тканин та захисних сил організму. Обстежено 90 хворих на ГП, що проживають на екологічно забруднених територіях Прикарпаття. Усім хворим до лікування вводили комплекс терапевтичних заходів, які є рекомендовані для загальноприйнятого лікування хворих на ГП. 1А група (22 особи), 1Б група (23 особи) хворих на ГП I та II ступеня розвитку відповідно. Пацієнтам проведено пародонтальні аплікації з кверцетином у вигляді гелю під індивідуальну силіконову зубо-ясенну капу. Хворим 2А група (23 особи), 2Б група (22 особи) на ГП I та II ступеня розвитку відповідно, наносили гель кверцетину на слизову оболонку ясен та активували лазерним опроміненням. З метою порівняльної характеристики у групах проведено індексну оцінку стану тканин пародонту, цитоморфометричні дослідження, рентгенографію, кісткової тканини щелеп. Результат дослідження показали, що використання лазерного опромінення в поєднанні з препаратом кверцетин у комплексному лікуванні хворих на ГП стимулює обмінні процеси в тканинах пародонта, прискорює епітелізацію слизової оболонки та впливає на процеси ремоделювання кісткової тканини. Одержані результати доводять, що використання лазеротерапії у комплексному лікуванні хворих на ГП I - II ступеня розвитку забезпечує достовірне покращення клінічних показників ефективності лікування.
  Повний текст PDF - 441.802 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чубій І.
  • Рожко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чубій І. З. Цитоморфометричні характеристики стану тканин пародонту при використанні препарату кверцетину в поєднанні лазерним опроміненням / І. З. Чубій, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 4(2). - С. 82-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_4(2)__26.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чубій Ірина Зіновіївна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського