Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Ячник І. М. 
С-реактивний протеїн для диференційної діагностики сепсису та синдрому системної запальної відповіді / І. М. Ячник // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 4(1). - С. 99-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_4%281%29__32
С-реактивний протеїн (СРП) - білок гострої фази, виявлений в крові, який виділяється печінкою у відповідь на синдром системної запальної відповіді (ССЗВ) інфекційного або неінфекційного генезу, переважно внаслідок впливу інтерлейкіну-6. Роль протеїну полягає у полегшенні видалення мікроорганізмів і некротичних тканин шляхом активації клітинних цитотоксичних каскадів. Це зумовлює інтерес до СРП як маркера сепсису та його ускладнень. Мета роботи - рання діагностика септичних ускладнень у дітей на основі використання клінічних і лабораторних досліджень, зокрема СРП як маркера для диференційної діагностики ССЗВ та сепсису, а також його тяжкого перебігу. Розглянуто можливість використання СРП для ранньоїдіагностики септичних ускладнень у 146 дітей (92 - із сепсисом, 54 - із ССЗВ) хірургічного та соматичного профілю, що надійшли у важкому стані у відділення реанімації та інтенсивної терапії, і в яких визначено концентрацію цього протеїну в крові кількісним методом. Рівень СРП значно зростає у пацієнтів із сепсисом до <$E46,89~symbol С~1,5> мг/л у порівнянні із <$E31,08~symbol С~2,1> мг/л у хворих із ССЗВ (p << 0,05). Підвищений рівень СРП характерний для пацієнтів із сепсисом із чутливістю 78,7 % і специфічністю 57,4 %. Підвищення "діагностичної норми" СРП до 45 мг/л (більш точно - 46,9 мг/л) дозволяє підвищити специфічність біохімічної діагностики сепсису до 66,4 % за рахунок зменшення чутливості. При рівні СРП 58 мг/л (точніше - 58,3 мг/л) можна констатувати тяжкий перебіг сепсису із чутливістю 42,3 % і специфічністю 57,6 %. І навіть за відсутності інших ознак дисфункції органів і систем у хворих на сепсис концентрація СРП 50 мг/л (точніше - 51 мг/л) із чутливістю 41,3 % і специфічністю 58,6 % дозволяють прогнозувати розвиток тяжкого сепсису у подальшому. Висновок: таким чином, збільшення концентрації СРП є біохімічним маркером як ССЗВ загалом, так і сепсису зокрема.
  Повний текст PDF - 371.368 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ячник І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ячник І. М. С-реактивний протеїн для диференційної діагностики сепсису та синдрому системної запальної відповіді / І. М. Ячник // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 4(1). - С. 99-101. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_4(1)__32.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ячник Ігор Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського