Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Лісецька І. С. 
Вивчення мікрокристалізації ротової рідини у підлітків з катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(2). - С. 12-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3%282%29__5
На сьогодні проблема захворювання тканин пародонту у дітей та підлітків залишається актуальною внаслідок високої розповсюдженості та коливається в межах 55 - 96 %, переважно діагностують хронічний катаральний гінгівіт (ХКГ). Часто захворювання пародонту зустрічаються у підлітків з загальносоматичними захворюваннями, зокрема в осіб з захворюваннями шлунково-кишкового тракту (ШКТ). За епідеміологічними даними хвороби ШКТ в підлітковому віці посідають друге місце. Серед хвороб гастродуоденальної зони в даній віковій категорії перше місце займає хронічний гастродуоденіт (60 - 70 %). Ротова рідина регулює гомеостаз порожнини рота, є чутливим індикатором, реагує зміною показників, втому числі зміною типу кристалізації. Даний діагностичний тест можна застосовувати з метою оцінки ефективності профілактичних, лікувальних і реабілітаційних мероприємств. Вивчено тип мікрокристалізації у 107 підлітків віком від 12 до 18 років, яких розділили на три групи: в основну групу ввійшли 43 підлітки з КГ на фоні хронічного гастродуоденіту; групу порівняння склали 34 підлітки з КГ без соматичної патології; у групу контролю ввійшли 30 підлітків без соматичної та стоматологічної патології. Дослідження мінералізуючої функції слини з визначенням типу кристалізації проведено за методикою Леуса П. А. в модифікації Дубровіної Л. А. (1989).Результати дослідження показали, що у підлітків основної групи виявляється переважно II та III тип кристалізації. У підлітків групи порівняння переважає II тип кристалізації, значно зменшується кількість осіб з III типом порівняно з основною групою та зростає кількість з I типом. У підлітків групи контролю виявлено всі три типи кристалізації, причому переважає II тип, значно збільшується кількість осіб з I типом кристалізації та зменшується з III типом. Таким чином, дослідження типу кристалізації ротової рідини може служити прогностичним тестом оцінки ефективності лікування та для обгрунтування проведення профілактики КГ у підлітків.
  Повний текст PDF - 718.168 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Лісецька І.
  • Рожко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Лісецька І. С. Вивчення мікрокристалізації ротової рідини у підлітків з катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(2). - С. 12-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3(2)__5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Лісецька Ірина Сергіївна (медичні науки)
  • Рожко Микола Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського