Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Римарчук М. І. 
До питання прогнозування та профілактики гестаційних ускладнень у жінок з ризиком розвитку плацентарної дисфункції / М. І. Римарчук // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(2). - С. 65-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3%282%29__24
Основні види акушерської патології беруть своє начало уже в першій половині вагітності і тільки величезні резерви функціональної системи "мати-плацента-плід" дозволяють відтермінувати їх клінічну маніфестацію. Пошук та впровадження скринінгових маркерів фізіологічного та ускладненого перебігу вагітності та профілактика негативних її наслідків є тим кроком, без якого не можна надіятися на суттєвий прогрес у вирішенні сучасних акушерських проблем. Досягнути вказаної мети можна тільки в ході вивчення тих фізіологічних процесів, які лягли в основу формування фетоплацентарного комплексу, розпочинаючи з прегравідарного етапу та першої половини вагітності. В основу дослідження покладено обстеження 80 жінок з діагностованим передчасним відшаруванням хоріону в першому триместрі вагітності, у 40 пацієнток, які склали основну групу, було апробовано запропоновану лікувально-профілактичну программу з використанням метаболічних препарагів. Індукторів оксиду азоту та індукторів ангіогенезу. Проведено моніторинг клінічних, функціональних та лабораторних маркерів в динаміці гестації (розширена гемстазіограма, якісне визначення рівнів нейропспецифічної енолази методом імуноферментного аналізу). Встановлено, що вагітність та пологи у жінок з локальним відшаруванням плаценти та хоріону були поєднані з високою частотою ускладнень, які в основному залежали від сгану системи гемостазу перш за все в 1 триместрі, а ступінь дизадаптації функціональної системи "мати-плацента-плід" відображали рівні показника нейропспецифічної енолази. Одержані результати дозволили впровадити систему практичних рекомендацій, яка базується на наступних висновках: відбір пацієнток групи ризику слід проводити в залежності від показників гемостазіограми та рівня нейронспецифічної енолази в динаміці вагітності, причму ризик щодо розвитку фетоплацентарної дисфункції пов'язаний з відхиленням (зниження до 50 %) функціональних показників агрегаційної активності тромбоцитів, щодо дистресу плоду та затримки внутріутробного розвитку плоду - при підвищенні рівня нейронспецифічної енолази вдвічі, щодо розвитку гестозу - при виявленні високих показників РФМК в I та II триместрі вагітності, зростання рівня Д-димерів у ці ж терміни, та явищ дизадаптації в системі гемостазу, розпочинаючи з ранніх термінів гестації. Комплекс міроприємств по веденню вагітності з врахуванням корекції ендотеліальної дисфункції та порушень в системі гемостазу, розпочинаючи з догестаційного етапу, дозволив значимо покращити акушерські та перинатальні наслідки.
  Повний текст PDF - 1.233 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Римарчук М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Римарчук М. І. До питання прогнозування та профілактики гестаційних ускладнень у жінок з ризиком розвитку плацентарної дисфункції / М. І. Римарчук // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(2). - С. 65-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3(2)__24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Римарчук Маріяна Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського