Наукова періодика України Галицький лікарський вісник


Герасимчук М. Р. 
Дослідження змін вмісту мікроелементів у щурів зі зниженою функцією щитоподібної залози під впливом фізичного навантаження / М. Р. Герасимчук // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(1). - С. 57-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3%281%29__23
Гіпофункція щитоподібної залози (ЩЗ) супроводжується порушеннями гормонального гомеостазу, дисбалансом біоелементного складу, зменшенням рухової активності, зростанням маси тіла і, як наслідок, змінами якості життя. З метою вивчення змін мікроелементів при експериментальному гіпотиреозі (ГЗ) та тривалому помірному фізичному навантаженні (ПФН) у 74 самок білих щурів лінії Вістар оцінено зміни маси тіла (МТ), рівня тиреоїдних гормонів (ТГ) та концентрації міді, цинку та магнію у сироватці крові. Встановлено, що у тварин з гіпотиреозом МТ зростала більш якна 25 % (p << 0,05). Визначено, шоу тварин з експериментальним ГЗ рівень ТЗ та Т4 знижувалися у 3,9 та 3,3 рази (p << 0,05), а вміст ТТГ у сироватці крові достовірно зростав більше як у двічі. При дії ПФН не визначалося достовірної різниці вмісту тиреоїдних гормонів щодо контролю, тоді як за умов поєднання експериментального ГЗ та ПФН рівні ТЗ і Т4 у порівнянні з 111 групою були на 72 % та 54 % (p << 0,05) нижчими. У крові в тварин з ГЗ концентрація Cu зросла у 1,54 рази (p << 0,05), Mg - 23,36 % (p << 05), a Zn - 6,8 % (p >> 0,05). Тоді як на фоні ПФН у IV групі щурів вміст Cu піднявся у 1,51 рази (p << 0,05), Mg - 1,3 рази (p << 0,05), a Zn - був на рівні контрольних значень. При поєднанні ГЗ з дією ПФН у V групі встановлено, що концентрація Cu зросла у 34,07 % (p << 0,05), Mg - 9,61 % (p >> 0,05), a Zn знизилась на 28,81 % (p << 0,05). Встановлено, що при тривалому помірному фізичному навантаженні відбувається зростання міді та магнію, тоді як на фоні гіпотиреозу та їх поєднанні, елевація даних елементів с нижчою. Визначено, що при ГЗ, помірному фізичному навантаженні та їх поєднання знижується вміст цинку через надмірне його використання для репаративних потреб клітин. Визначену дисоціацію мікроелементів можна пояснити як їх антагоністичну взаємодію між собою.
  Повний текст PDF - 1.529 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Герасимчук М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Герасимчук М. Р. Дослідження змін вмісту мікроелементів у щурів зі зниженою функцією щитоподібної залози під впливом фізичного навантаження / М. Р. Герасимчук // Галицький лікарський вісник. - 2015. - Т. 22, число 3(1). - С. 57-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/glv_2015_22_3(1)__23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Герасимчук Марта Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського